Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18502775 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Racławówce

Hanna Cygler: "Grecka mozaika"

30-11-2014

Grecja mozaika - jest to powieść wielowątkowa, ma budowę pierścieniową.

Jak stwierdziły członkinie DKK dla dorosłych w Racławówce, które spotkały się  26 listopada  po raz ostatni w tym roku-powieść nie należy do łatwych.

Właściwie to zaczyna się od końca.Główny bohater-Jannis zbliża się do sześćdziesiatki a jego losy poznajemy w trakcie opowiadań Jannisa czyli Janka które kieruje do Niny.Dziewczyna zjawia się nieoczekiwanie w dość uporzadkowanym życiu Jannisa Kawalkisa...i tu zaczyna sie swoista wiwisekcja-wędrówka przez życie kilku pokoleń rodziny Kawalkisów od roku 1970 po czasy współczesne.

O czym jest powieść Hanny Cygler?

O miłości niespełnionej, o wojnie domowej w Grecji, Polsce lat 70-tych po czasy współczesne, o granicach ludzkiej moralności tak często przekraczanych, o człowieku, który w sytuacjach ekstremalnych zagrożeń reaguje nie zawsze tak jakby pragnął.Losy bohaterów splatają się i powtarzają:wszak historia zatacza koło.Czy Nina jest córką Jannisa- czy może jego brata-Nastka? Na te i inne pytania odpowiedź znajdą czytelnicy na kartach powieśći:Grecka mozaika.Godna polecenia dla czytelników o wysublimowanym guście literackim.

Na kolejne spotkanie zapraszamy w styczniu 2015 r. Będziemy dyskutować o powieści:Ostatni kucharz chiński.

Oprac. Halina Kuleta

Moderator DKK dla Dorosłych w Racławówce.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: