Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18502787 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Racławówce

Agnieszka Lignas - Łoniewska: "Brudny świat"

19-10-2014

Czytelniczki DKK w Racławówce, które spotkały się 8 października już po raz dziesiąty, tym razem dyskutowały o książce „Brudny świat”.

Jest to opowieść o miłości, sławnego piosenkarza zespołu rockowego -Tommy ‘ego oraz Katy, autorki tekstów do piosenek. Oboje zakochują się w sobie prawie natychmiast. Tommy, boski Cordello, który śpi co noc z inną dziewczyną zmienia się radykalnie w zakochanego Tommy ’ego , który jest czuły, troskliwy, pełen empatii.  W pewnym momencie wyznaje Katy: ” kocham Cię bardziej, niż cokolwiek na tym brudnym świecie”. Zmiany zachodzą również w synku Katy-  małym Jimmym, który w pewnym momencie, pod wpływem ogromnego szoku-przestał mówić. Gdy tylko Tommy pojawia się w ich życiu, Jimmy wraca do zdrowia. Powieść nasycona jest namiętnością momentami aż destrukcyjną , mrocznymi sekretami prowadzącymi na krawędź i miłością tak wielką, że potrafiła połączyć ze sobą dwoje, tak zupełnie innych, na pozór nie pasujących do siebie ludzi. Mistrzowskie operowanie słowem –zastosowanie języka brukowych wulgaryzmów-sprawia, że doskonale potrafimy wcielić się w odczucia bohaterów, wejść w klimat środowiska artystów rockowych. Wszystkie wydarzenia opisywane są jednocześnie z perspektywy Tommy'ego i Katy, dzięki czemu mamy możliwość spojrzenia na konkretną sytuację z dwóch stron.Wszystko jest doskonale wyważone : romantyzm i brutalność; szczęście  i  smutek.  Zakończenie niestety bez happy end-u , ale dzięki temu- główny bohater doznał prawdziwej metamorfozy i sam świadomie odszedł z tytułowego: ”brudnego świata”.

Historia, której się nie zapomina zbyt szybko,  większości czytelniczek spodobała się .

Kolejne, ostatnie w tym roku spotkanie odbędzie się 19 listopada a tematem dyskusji będzie książka Tomasza Piątka pt.: ”Magdalena”

Serdecznie zapraszamy!

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: