Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18892898 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Przeworsku

Spotkanie ze Sławomirem Koprem

01-11-2014

Gość naszego spotkania autorskiego Sławomir Koper znany jest szerokim rzeszom czytelników, bowiem udało mu się zainteresować historią wielu Polaków. Jego nieszablonowe podejście do tego tematu , niejako od kuchni, ukazujące życie codzienne sławnych ludzi zjednało mu wielu zwolenników. Równocześnie, jak sam stwierdził - niechęć środowiska historyków. Pisarz opowiadał o swoim warsztacie pracy - wstaje wcześnie rano i pisze korzystając z różnych źródeł, biografii, listów, notatek , archiwów IPN, choć tym nie ufa całkowicie. Nie lubi polityki, unika jej w swoich książkach, podaje nam czytelnikom w zamian fakty dotyczące codziennego życia, dylematów i zmagań z nałogami bohaterów swoich książek. Stara się nie oceniać swoich postaci. Odbrązowieni bohaterowie są bliżsi sercu czytelnika, dostrzega w nich bowiem zwykłych ludzi z ich cierpieniami i problemami. Na pytanie o inspiracje do swoich książek autor opowiedział, że inspiruje go sama historia i ona dostarcza mu tematów. A obecnie jest zafascynowany epoką PRL-u i to niej ma zamiar wydać jeszcze kilka książek. Podał również przepis na bestseller porównując go do długogrającej płyty- wstęp, przebój i zakończenie. Z dużą swadą i erudycją przytaczał nam ciekawostki o bohaterach swoich książek, sposobach zbierania materiałów i anegdotki historyczne. Myślę iż wielu z nas wyniosło pozytywne wrażenia z tego spotkania. Dodam tylko, że odbywało się ono w ramach ogólnopolskich spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: