Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23796888 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Przemyślu

Dorota Sumińska: "Historie, które napisało życie"

11-04-2014

W kwietniu przemyski DKK przeczytał książkę Historie, które napisało życie autorstwa Doroty Sumińskiej. Pisarka z zawodu jest lekarzem weterynarii z wieloletnią praktyką. Prowadzi programy telewizyjne  i radiowe o zwierzętach. Jest również autorką bestsellerów: Autobiografii na czterech łapach, Dalej na czterech łapach, Zwierza w łóżku, powieści Świat według psa, Zwykłe niezwykłe życie.Dorota Sumińska to baczna obserwatorka przyrody i świata, ważni są dla niej tak samo ludzie jak i zwierzęta. Gromadzone przez lata wspomnienia, anegdoty historie, stały się kanwą wielowątkowej, uniwersalnej opowieści o przewrotności losu i wszechobecności zwierząt, które towarzyszą ludziom w istotnych momentach życia.Historie, które napisało życie to dziewiętnaście krótkich historii,   napisanych lekkim, potocznym, ale ujmującym stylem, który w wielu momentach dociera do naszej duszy. Przyjemność czytania płynie z dwóch źródeł: z rozpoznania tego co znajome i zaskoczenia tym co nowe. W opowiadaniach odnajdujemy własne sentymenty i przeżycia.

Nie ma tu taniej psychologii, są ludzie i ich przeżycia. Wzrusza nas świat, w którym jest miejsce na czułość, dobroć – w tym jest sens życia. Czytając, często myślimy, jak bardzo ciekawe i nieprzewidywalne jest życie. Nieprzewidywalne – więc ciekawe. Świat dobry czy zły składa się z „takich Nas”. Często pragniemy kochać człowieka, który jest wart naszej miłości, tylko należy zapytać, co to znaczy wart? Każde spotkanie z człowiekiem czy zwierzęciem „tworzy Nas”.
W opowiadaniu „Okład z kota” spotkanie chłopca ze zwierzęciem okazuje się najmilszym wydarzeniem z dzieciństwa, które zapadło w pamięci chłopca z domu dziecka, wspominanym już zza więziennych krat. W opowiadaniu „Odczyt” - rozmowie niewidomego ze sławnym psychologiem o umiejętności przyjaźni ważne miejsce zajmuje pies- przewodnik Ben. Piotr z opowiadania „Dom bez drzwi” dopiero po śmierci żony Julii uświadamia sobie jak bardzo ważną osobą była w jego życiu. Wilczycę, która pojawiła się w obejściu jego domu nazwał Julią.
Lidia Kiełczyńska
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: