Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23816108 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nosówce

Wanda Chotomska: "Bobry mówią dzień dobry"

06-12-2014

 Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci, po przeszło dwóch latach funkcjonowania, zmienił obsadę. Dyskutować o książkach chcą teraz czytelnicy klasy trzeciej, zachęceni przez wychowawczynię Agnieszkę Bijoś oraz bibliotekarkę- Halinę Kuletę.

Spotkali się 2 grudnia w bibliotece aby zapoznać się z ideą DKK, poznać historię działalności klubu na przestrzeni dwóch lat. Z zaciekawieniem przeglądali kronikę biblioteki gdzie zamieszczone są relacje ze spotkań wraz ze zdjęciami.

Zapoznali się z proponowaną lekturą książki Wandy Chotomskiej: ”Bobry mówią dzień dobry” i przeczytali na ochotnika kilka zabawnych utworów, głównie o zwierzętach.

O książce tej dyskutować będziemy 16 grudnia b. r. i dziś już serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do biblioteki w Nosówce!

Na kilka chwil przyszli byli członkowie DKK którzy przeczytali książkę Gortata: „Nie budź mnie jeszcze”. Książka okazała się za trudna dla czytelników z kl. IV i V. Pełna jest mrocznych cieni, niewyjaśnionych zagadek, tajemnic, do rzeczywistości przenikają elementy fantastyczne wręcz nadprzyrodzone.„Głównym bohaterem książki Gortata, jest dziesięcioletni Artur.. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że w momencie, gdy go poznajemy jego tata leży w szpitalu w śpiączce po wypadku samochodowym. Autor wplata w to zdarzenie elementy nadprzyrodzone, bo nie tylko urazy grożą temu mężczyźnie, ale również złowrogi cień, który jeszcze śni się chłopcu niemal co noc.  Zgodnie z okładkową zapowiedzią jest to raczej mroczna historia, czy raczej historie, bo nie tylko o jednego bohatera w tej książce chodzi. Dla miłośników tego typu powieści, dużym plusem będzie przeplatanie elementów fantastycznych z realizmem. Zagadkowość wydarzeń, które następują są rzeczywiście intrygujące.

 Rzeczywiście mamy tutaj metafizyczne wątki, nierzadko magiczne i dotykamy zagadnienia równoległe istniejących światów. Dla osób, które doskonale się odnajdują w tego typu domysłach oraz dywagacjach, będzie to przyjemna literatura, a dla pozostałych po prostu książka, którą dobrze się czyta i stanowi źródło rozrywki.

Pełzające po ścianie cienie potrafią w nocy przybrać najstraszliwsze formy dziecięcej wyobraźni. Pod osłoną nocy, gdy jedynym światłem jest przedzierający się do uśpionych domów blask księżyca, wyłaniają się nagle zza zamkniętych drzwi, wychodzą ze ścian i przechadzają się bezwstydnie po marzeniach sennych.

Taki przerażający Cień o zarosłych błoną palcach nawiedza w snach 10-letniego Artura i grozi odłączeniem aparatury, która podtrzymuje przy życiu leżącego w śpiączce ojca chłopca. Przyprawiająca o dreszcze bezkształtna plama jest nie tylko koszmarem, ale przede wszystkim zapowiedzią przygody i wskazówką do rozwikłania zagadki. Duch rycerza Lupusa, dziwaczny archeolog, karzeł przebrany za klowna to postaci, które Artur spotka na swojej drodze podczas pobytu w domu dziadków i dzięki którym pozna skrywaną od dawna, rodzinną tajemnicę.

Nie budź mnie jeszcze” Grzegorza Gortata to trzymający w napięciu kryminał dla młodych czytelników, w którym akcja rozgrywa się na pograniczu jawy i snu oraz odwiecznej walki Dobra ze Złem. Artur mimo swojego młodego wieku zasługuje na miano prawdziwego bohatera.Intelektem przewyższa niejednego dorosłego, potrafi rozwiązać najbardziej skomplikowane zagadki i co najważniejsze – jego odwaga połączona z dobrocią potrafi przezwyciężyć najbardziej mroczne siły i sprawić, że nocne koszmary zamienią się w piękne sny, z których nikt nie chciałby się wybudzić.”

 

Oprac . Halina Kuleta- moderator dziecięcego DKK w Nosówce.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: