Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23807297 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nosówce

Znany pisarz - Grzegorz Kasdepke w Nosówce.

08-06-2014

Popularny pisarz dla dzieci, którego książki trafiły do podstaw programu nauczania w szkole podstawowej, odwiedził  czytelników z Gminnej Biblioteki Publicznej, Filii w Nosówce  w ramach realizacji projektu Instytutu Książki, Dyskusyjne Kluby Książki.

Na Rzeszowszczyźnie  był już kilkakrotnie, stwierdził że zielone tereny Podkarpacia bardzo  mu się podobają.Pan Grzegorz mieszka w Warszawie na Saskiej Kępie. Dla dzieci pisze już od dwudziestu lat, między innymi dlatego,  „żeby nie zwariować”, jak sam twierdzi. Pomysły czerpie z życia codziennego, kontaktów z dziećmi podczas licznych spotkań autorskich. Pisarz barwnie opowiadał o swojej twórczości, cierpliwie odpowiadał na dziesiątki pytań, które zadawały dzieci, czytał fragmenty książek: Horror… czyli skąd się biorą dzieci  oraz  Dlaczego nie należy się całować, mówił też o okolicznościach, w jakich powstały te książki..

Najważniejszym wydarzeniem w życiu pisarza były narodziny syna -  Kacpra, który właśnie zdał maturę.

Grzegorz Kasdepke jest autorem ponad czterdziestu książek dla dzieci, a najbardziej znane to: seria o nieznośnych bliźniakach Kubie  i Bubie, Detektyw Pozytywka, Co to znaczy, czyli 101 zabawnych  historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń, Kacperiada, której bohaterem jest syn pisarza. Najnowszy tytuł to Opowiadania i bajki. Obecnie autor pracuje nad książką historyczną.
        Kiedy Grzegorz Kasdepke był mały,  marzył o tym, aby zostać piłkarzem, potem pisarzem i podróżnikiem. Jak widać -  marzenia się spełniają!

Spotkanie odbyło się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Nosówce, w sali gimnastycznej. Uczestniczyli w nim nauczyciele oraz wszyscy uczniowie szkoły,  czyli ponad sto  trzydzieści osób.

       Autor to człowiek niezwykle sympatyczny, ciepły z ogromnym poczuciem humoru, wykazuje dużo cierpliwości w stosunku do dzieci i widać, że dobrze zna ich potrzeby.

      Pod koniec spotkania autor chętnie podpisywał swoje książki i hojnie rozdawał autografy.

         Gdy nadszedł moment podziękowań, bibliotekarka Halina Kuleta wręczyła autorowi album wydany przez GBP Publiczną w Boguchwale, a najbardziej aktywni czytelnicy DKK, ofiarowali pisarzowi piękne róże oraz książkę wydaną na stulecie  szkoły w Nosówce pt.: Tyle razem dróg przebytych.
      

 

H.K.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: