Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18517624 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nosówce

"Baśnie, opowieści , gadki"

27-05-2014

Rok 2014 to nie tylko jubileuszowy rok czytelnika, ale również Rok Oskara Kolberga.

       W związku  z tym, ósmego maja 2014 r. w Święto Bibliotekarza , Młodzieżowy DKK w Nosówce dyskutował o  życiu i twórczości  tego wybitnego regionalisty i etnografa: wiedzy o Nim dostarczyła także ciekawa wystawka w bibliotece.
      Ze zbiorku: "Baśnie, opowieści , gadki",  przeczytano pouczającą bajkę O kogucie oraz O sierotce, która stała się panią. Z bajki o kogucie wynika morał, że nie warto kraść cokolwiek bliźniemu, bo to zawsze  obraca się przeciwko złodziejowi, na jego niekorzyść. Bajka pt. „O sierotce, która stała się panią”, przypomina bardzo baśń o Kopciuszku.Też jest tam zła macocha, uboga sierota, korzec maku do przebrania, tylko zamiast na bal, sierotka wymyka się do kościoła. Piękny strój bierze ze starego dębu, wypowiadając zaklęcie. Wszystkie bajki pisane są gwarą. Oddają folklor  ówczesnej epoki i miejsca.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: