Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18503939 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nisku

Jael Neeman: "Byliśmy przyszłością"

27-05-2014

14.5.2014  roku spotkanie DKK dla dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku. Tym razem klubowicze dyskutowali o ruchu kibucowym w oparciu o książkę Jael Neeman pt.”Byliśmy przyszłością”.
Ruch kibucowy-to kilkusetosobowe wspólnoty w Izraelu,które próbowały wcielić w zycie idee równości,wolności,sprawiedliwości społecznej rezygnując z własności prywatnej,więzi rodzinnej.
Jael Neeman-autorka, była jednym z dzieci kibucu.Życie w kibucu wymagało bezwzględnego podporządkowania się wspólnocie.Dzieci od samego początku oddzielane były od rodziców by móc uformować nowego człowieka.Dzieci i dorośli zyli w  równoległych obcych światach,r odzice nic nie wiedzieli o życiu dzieci a dzieci o życiu rodziców.Dzieci w kibucu mogły spędzać czas z bliskimi jedynie kilkadziesiąt minut.W kibucu ceniono pomysłowość,pracowitość,dzieci od najmłodszych lat wykonywały różne prace dla dobra wspólnego.Miało to przygotować ich do przyszłej roli członka społeczności kibicu.
„Byliśmy przyszłością” to historyczny obraz rodzącego się państwa izraelskiego i sytuacji społecznej w tym kraju.
Klubowicze czytając tą książkę stwierdzili,że życie dzieci w kibucu było tragedią mimo,że zyjący wówczas ludzie wierzyli w sens ruchu kibucowego.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: