Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18517395 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Nisku

Daugherty C.J. "Wybrani"

30-06-2014

„Wybrani” to typowa powieść dla nastolatków, która idealnie wpasowuje się w zapotrzebowanie rynku wydawniczego. Właściwie książka ta łączy prawie wszystkie popularne dziś tematy bestsellerów dla młodzieży. Jest więc odpowiedzią na dzisiejsze oczekiwania młodych odbiorców. Pomimo odpychającej okładki, która zdaje się pozornie sugerować zawartość, nie jest to powieść o zbuntowanych ludziach, którzy chcą zostać członkami gangu. Główna bohaterka trafia do elitarnej szkoły, w której uczą się dzieci najbardziej wpływowych ludzi rządzących światem. Oczywiście życie w Cimmerii nie jest pozbawione trudów. Od uczniów wymaga się bardzo dużo, za przewinienia czekają ich kary, a szkoła jest pozbawiona urządzeń elektrycznych takich jak komputery, telewizory czy komórki. Ponadto okazuje się, że akademik wcale nie jest tak bezpiecznym miejscem jak wszyscy z początku zakładali. Całości dopełnia wątek miłosny, który jednak nie dominuje całości utworu. Książka może nie jest wybitnym arcydziełem literackim, ale nie jest też najgorszym utworem jakie zdarzyło mi się czytać. Na 100% mogę ją polecić, jeśli ktoś chce się odprężyć w letnie popołudnie. Mnie akcja wciągnęła od pierwszego rozdziału i z chęcią sięgnęłam po kolejne części.

                                                                                                                                           Sylwia

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: