Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23796783 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nisku

Spotkanie z Leszkiem Szczasnym

23-04-2014

W dniu 8.04.2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku odbyło się spotkanie z Leszkiem Szczasnym-podróżnikiem, autorem książki”Świat na wyciągnięcie ręki”.

Leszek Szczasny jest raciborzaninem,ukończył Uniwersytet Jagieloński w Krakowie, jest filozofem, politologiem a z zamiłowania podróżnikiem, fotografem, społecznikiem.Podczas spotkania, dzięki prezentacji multimedialnej pt.”Pierwszy krok do Orientu” przedstawił relację ze swojej podróży po Turcji.Swoją opowieść podzielił na dwie części.
W pierwszej części przedstawił różne miejsca Turcji jak: Stambuł-12 milonowe  miasto,największą metropolię na świecie,XXwieczną drewnianą zabudowę ottomańską, piękną Kapadocję,dzikie wybrzeże Morza Czarnego,słone jezioro.
W drugiej części przedstawił codzienne życie mieszkańców Turcji,ich zwyczaje,kulturę.Pan Leszek Szczasny stwierdził,że Turkowie to bardzo gościnny naród.W czasie swojej podróży omijając miejsca oblegane przez turystów mógł bardziej poznać ich kulturę i zwyczaje.Opowiadał o ulicznym handlu,barach gdzie mężczyzni grają w domino,o herbacieuprawianej nad Morzem Czarnym i pitej jako najważniejszy napój,o zwyczajach meczetowych.
Spotkanie z Leszkiem Szczasnym i wirtualna podróz po Turcji to nie tylko piękno i egzotyka pejzaży,nie tylko inna kultura i mentalność narodu,ale też zachęta na tanie zwiedzanie różnych zakątków swiata i realizowanie marzeń.
Nasz gość podróżował autostopem,który umożliwiał mu dotarcie do miejsc,których nie znajdziemy w żadnym przewodniku,tym bardziej spotkanie było ciekawe. Po spotkaniu była możliwość zakupu książki z autografem autora oraz zdjęć z podróży.
                                     Zofia Kopeć
 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: