Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23797119 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nagoszynie

Noc z Andersenem

15-05-2014

W Bibliotece Publicznej w Nagoszynie odbyła się noc, która zapadła na długo w pamięci. Bowiem była szczególna. O zmierzchu, kiedy większość dzieci powoli szykuje się do snu, tu światła nadal się świecą, a Biblioteka  zamienia się w krainę, w której spotkać można bajkowe postacie, a nawet samego Pana Andersena. Tak stało się i tym razem, ponieważ z 5/6 kwietnia,  w Bibliotece Publicznej w Nagoszynie odbyła się druga edycja ulubionej przez dzieci ,,Nocy z Andersenem”. Jest to impreza odbywająca się w wielu krajach Europy, organizowana z okazji urodzin Hansa Christiana  Andersena (2 kwietnia) i Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci. Jej celem jest wspieranie czytelnictwa wśród dzieci, promocja bibliotek oraz propagowanie idei głośnego czytania dzieciom.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gości, panią Dyrektor ZSP w Nagoszynie Renatę Gurak z wnuczkiem, Wójta Gminy Żyraków – Marka Rączka,  panie: Bogumiłę Bieniek,  Elżbietę Róg, Jolantę Dąbrowską, Annę Leską pracujących w PP w Nagoszynie oraz przybyłych rodziców z dziećmi, a szczególnie najważniejszego gościa tej imprezy samego pana Andersena. Na odważnych małych czytelników czekało mnóstwo atrakcji i fantastycznych gości. Wystąpił teatrzyk, grupy teatralnej ART.-RE z Krakowa pt„ Czerwony Kapturek”. Odbył się pokaz strażacki w wykonaniu OSP Nagoszyn, którzy zaprezentowali jak należy udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu a także pokazali ubrania i sprzęt strażacki potrzebny podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.
 Na ,,Noc z Andersenem" przybył również ks Maciej wraz ze swoim zespołem muzycznym, którzy swoim śpiewem umilali nam wieczór. Podczas spotkania nie zabrakło również konkursów tj.: „Baśniowe zgadywanki", „Jaka to baśń" oraz Quiz sprawdzający wiadomości z życia i twórczości Andersena. Chwilę przerwy i odpoczynku zapewniła wszystkim kolacja pizza przy wspólnym stole, którą dzieci zjadły z wielkim apetytem. Po kolacji nastąpił czas na zabawy ruchowe, które cieszyły się dużym powodzeniem Po wspólnych zabawach i konkursach najmłodsi przygotowali się do spania rozkładając przyniesione przez siebie karimaty, śpiwory i poduszki. Dzieci miały jednak problemy z zaśnięciem i bajały do czwartej rano. Mimo krótkiego snu  obudzili się rano w świetnych humorach.

 Po nocy pełnej atrakcji, uczestnicy opuszczali bibliotekę trochę zaspani, ale w znakomitych humorach.

W Nocy z Andersenem brali udział Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: