Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18517217 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lutoryżu

Pascarl-Gillespie Jacqueline: „Kiedyś byłam księżną" , „Ponieważ byłam księżną”

10-09-2014

Książki pt. : ”Kiedyś byłam księżną” oraz „Ponieważ byłam księżną” to prawdziwa historia napisana przez Jacqueline Pascarl-Gillespie. Obie książki wywołują silne emocje, od współczucia, przez złość do bezsilności. Losy głównej bohaterki, która w wieku 17 lat poślubiła muzułmanina są wstrząsające. Często czytając o dziewczynach, które wychodzą za mężczyzn z innych kultur, czujemy irytację z tego powodu, że „pchają” się one w związki, które z góry skazane są na niepowodzenie. W przypadku Jacqueline nie odczuwa się złości lecz współczucie. Młodziutka zagubiona dziewczyna, nie mająca wsparcia ze strony rodziny (głównie matki), molestowana przez partnera matki, nagle spotyka księcia z bajki, który otoczył ją miłością i opieką. Niestety życie to nie bajka. Kiedy wyjechali do jego rodzinnego kraju, Malezji, mąż okazał się potworem. W momencie, gdy na świat przyszły dzieci Jacqueline zaczęła się przeobrażać w silną kobietę walczącą o siebie i swoje pociechy. Nie była to łatwa ani równa walka, ale mimo wszelkich przeciwności losu kobieta nie załamała się, choć nie raz przyszło jej za to zapłacić wysoką cenę.

Książki te jak najbardziej warto przeczytać, chociażby ku przestrodze.

 

Oprac. Urszula Knutel

Moderator DKK dla Dorosłych w Lutoryżu

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: