Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18524325 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lutoryżu

Sławomir Koper – autor książek historycznych

08-04-2014

Podczas kolejnego spotkania DKK w Lutoryżu, które odbyło się 28 marca, rozmawiałyśmy na temat książek Sławomira Kopra. Sławomir Koper to historyk, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, autor wielu książek historycznych dotyczących życia codziennego ważnych osobistości w dziejach naszego kraju. Porusza tematy z reguły pomijane przez innych badaczy.

13 maja odbędzie się w Lutoryżu spotkanie autorskie z panem Koprem, dlatego postanowiłyśmy w ramach DKK trochę podyskutować na temat jego twórczości. Książki napisane są przystępnie i ciekawie. Czyta się je szybko i z dużym zainteresowaniem. Zawierają dużo cytatów, ciekawostek i anegdot. W swoich książkach autor stara się pokazać tylko fakty i nie ocenia przedstawianych postaci, czy wydarzeń. Dyskusja dotyczyła głównie trzech książek : „Afery i skandale II Rzeczpospolitej”,Życie artystek w PRL” oraz „Miłość w Powstaniu Warszawskim”, ale z opinii licznych fanów publikacji pana Kopra wynika, że to samo można powiedzieć o innych jego pozycjach.
Okazuje się, że o historii można opowiadać ciekawie i z humorem, w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego czytelnika. Pewnie dlatego w 2013 roku Sławomir Koper otrzymał z rąk prezydenta RP Srebrny Krzyż Zasługi za popularyzację historii w społeczeństwie.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: