Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18517449 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lutoryżu

Sarah Lark : „W krainie białych obłoków”

08-04-2014

Powieść pt. „W krainie białych obłoków” to barwna, wielowątkowa saga rodzinna. Akcja rozgrywa się w Nowej Zelandii, która w języku Maorysów – rdzennych mieszkańców, brzmi Aotearoa, czyli Kraina Długich Białych Obłoków. Autorka książki, Sarah Lark podczas swoich licznych podróży odkryła Nową Zelandię, która tak ją zafascynowała, że poświęciła kilka lat na badanie historii, obyczajów i folkloru tego kraju, w wyniku czego powstała powieść.Akcja książki rozgrywa się końcem XIX wieku. Dwie kobiety o odmiennym statusie materialnym opuszczają Anglię aby poślubić nieznanych wcześniej mężczyzn. Jedna z nich to Helena Davenport, młoda guwernantka, druga to lady Gwyneira, arystokratka. Kobiety poznały się już na statku płynącym do Nowej Zelandii i od tej chwili zostają przyjaciółkami. Wyruszyły w podróż pełne nadziei na lepsze życie. Tymczasem na miejscu spotykają je same rozczarowania. Każdego dnia muszą się zmagać z wieloma przeciwnościami losu. Surowe warunki życia zmusiły je do tego, byt stać się odważnymi, hardymi kobietami walczącymi o siebie i swoich bliskich.

Przez kartki powieści przewija się wielu bohaterów o bardzo zróżnicowanych postawach życiowych i charakterach, co czyni powieść niesłychanie barwną.Razem z bohaterami książki przenosimy się w odległe, tajemnicze miejsca, poznajemy obyczaje, legendy, sposób życia. Jedyne czego nam zabrakło, to opisy przyrody Nowej Zelandii. Dla nas było ich zdecydowanie za mało. Ale książkę jak najbardziej polecamy, przede wszystkim miłośnikom sag rodzinnych.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: