Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19038179 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Lesku

"Zabójca", "Anioły jedzą trzy razy dziennie"

25-03-2014

Wiosna, wiosna ach to już… Marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dotyczyło dwóch nowości wydawniczych: „Zabójcy” Marii Nurowskiej oraz „Anioły jedzą trzy razy dziennie” Grażyny Jagielskiej.

Książka Marii Nurowskiej pt. „Zabójca” przedstawia historię Joanny, dziennikarki, która podczas podróży pociągiem do Zakopanego spotyka zagadkowego mężczyznę. Zaciekawiona jego niespotykanym postępowaniem, postanawia go śledzić i poznać jego historię.
Adam Madej tak nazywa się tajemniczy nieznajomy, to temat numer jeden na ustach wszystkich w okolicy. Pod pretekstem pisania reportażu o Polakach wracających z zagranicy Joanna namawia go na wywiad. Okazuje się, że Adam spędził w dwadzieścia lat, w więzieniu stanowym San Quentin. Joanna otrzymuje zeszyt z zapiskami więziennymi byłego osadzonego. Z nich dowiaduje się, jak naprawdę wyglądał jego pobyt za .Jednak żadna z notatek nie wyjaśnia, za co został skazany…
To historia, która wzrusza, skłania do refleksji. Opowieść rozwija się w świetnym tempie. Czyta się ją jednym tchem.
Grażyna Jagielska jest żoną Wojciecha Jagielskiego, korespondenta wojennego. Autorka przyznała się do tego, że pół roku spędziła w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego w Warszawie. Żona znanego korespondenta wojennego trafiła tam na terapię, ponieważ nie potrafiła poradzić sobie ze stresem wywołanym ciągłą obawą o życie męża. Głównymi bohaterami powieści są jednak pacjenci kliniki, autorka pełni funkcję narratora. Jest to ciekawy opis , tego co dzieje się za murami szpitala psychiatrycznego. Książka godna polecenia.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: