Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821552 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Łańcucie

Spotkanie autorskie z Hanną Cygler

30-09-2014

29 września na zaproszenie DKK dla Dorosłych działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie mieliśmy zaszczyt gościć znakomitą pisarkę i tłumaczkę, Panią Hannę Cygler - autorkę wielu ciekawych książek m.in. Głowa anioła, Dwie głowy anioła, Tryb warunkowy, Deklinacja męsko – żeńska, Przyszły niedokonany, Grecka mozaika i wielu innych.

            Pani Hanna jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na wydziale skandynawistyki. Jednak praca tłumacza nie przeszkodziła jej w realizowaniu swych zainteresowań w zakresie pisarstwa. Pisanie jest dla Pani Hanny ogromną pasją i sposobem na trudy życia codziennego. Książki wychodzące spod pióra pisarki ciężko jest czasem zakwalifikować tylko do tzw. literatury kobiecej, gdyż poruszają ważne i trudne tematy szarej rzeczywistości. Opisują niekiedy prawdziwe historie, które na pozór są fikcją literacką. Jak sama mówi: „Można je nazwać literaturą obyczajową, kobiecą, romansami czy czytadłami. To jest zupełnie nieważne. Ważne jest, by nie spać przez nie przez pół nocy…”.
 Autorka uchyliła nam rąbka tajemnicy dotyczącego jej warsztatu pisarskiego, opowiedziała jak na co dzień wygląda jej dzień pracy, kim są bohaterowie jej powieści oraz skąd czerpie inspiracje na tematy swoich książek. Pani Hanna ujęła czytelników swoją spontanicznością, ogromnym poczuciem humoru i doskonałą wiedzą historyczną, kiedy zdradzała nam tajniki powstania Greckiej mozaiki.
            Spotkanie z Panią Hanną wzbudziło ogromne zainteresowanie naszych czytelników, wszystkie miejsca siedzące były zajęte. Poniedziałkowy wieczór przebiegał w niezwykle miłej
 i pełnej uśmiechu atmosferze. Na zakończenie chętni ustawili się w kolejce po autografy i pozowali do wspólnej fotografii. Słów uznania i sympatii dla Pani Hani nie było końca.
 
 
                                                                                                                                 Beata Lęcznar
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: