Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821671 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Łańcucie

Hanna Cygler: "Grecka mozaika"

22-09-2014

19 września 2014 r. klubowiczki DKK dla Dorosłych z MBP w Łańcucie spotkały się po długiej przerwie wakacyjnej, wypoczęte, opalone – „naładowane niczym baterie słoneczne” na kolejny rok z DKK.

Omawiana na spotkaniu książka to powieść Hanny Cygler „Grecka mozaika”. Autorka zabiera nas w niesamowitą podróż poprzez Grecję, Polskę i Stany Zjednoczone. To przepiękna historia ukazująca losy rodziny głównego bohatera Jannisa począwszy od II wojny światowej aż do współczesności. Pisarka stworzyła w „Greckiej mozaice” niesamowitą aurę tajemniczości, dzięki czemu czyta się ją jednym tchem.
Historia głównego bohatera, Jannisa, pozwoli z pewnością niejednemu laikowi, nie znającemu historii, choć trochę zaznajomić się z dramatyczną sytuacją emigrantów greckich w czasach komunizmu.
Według nas pisarka wybrała bardzo trafny tytuł, gdyż losy bohaterów, podobnie jak elementy zabytkowych mozaiek doskonale splatają się ze sobą tworząc prawdziwy, jakże realistyczny  obraz życia. Gorąco polecamy tę książkę Czytelnikom.
 
 
 
Beata Lęcznar
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: