Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821837 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Łańcucie

Agnieszka Gil: "Układ nerwowy"

17-10-2014

10 października odbyło się kolejne spotkanie DKK dla Dorosłych, działającego przy MBP w Łańcucie. Bardzo nam było miło powitać nową klubowiczkę, która po rocznej przerwie znów powróciła w nasze szeregi.

            Omawiana książka „Układ nerwowy” Agnieszki Gil postawiła nam dosyć wysoką poprzeczkę, gdyż poruszany w niej temat jest bardzo trudny, a zarazem niezwykle ważny w dzisiejszych czasach. Mowa jest o alkoholizmie, który dotyka bardzo wiele osób i skutecznie niszczy ich życie. Problem jest o tyle ważny, gdyż ukrywany nałóg współuzależnia zazwyczaj całą rodzinę alkoholika, a w szczególności najbliższe mu osoby.
Magdalena, jej mąż Szymon i córka Gabrysia to główni bohaterowie „Układu nerwowego”. Na pozór są zwyczajną rodziną. On- jak przystało na głowę rodziny - zajmuje się finansami, prowadzi dobrze prosperującą firmę, ona – nie pracuje, na co dzień zajmuje się domem oraz wychowaniem córki. Na pozór wszystko wygląda idealne, prawie jak w bajce. Niestety pod płaszczykiem wzorowej rodziny kryje się okrutna prawda. Szymon jest alkoholikiem, jednak długo trzeba było czekać, aż kobieta przyzna się do tego przed samą sobą. Przysłowiowe „klapki z oczu” spadły po siedmiu latach ich wspólnego życia. Dzięki wsparciu przyjaciółki, długim rozmowom, a przede wszystkim wizycie w poradni Magdalena uświadomiła sobie, że obie z córką są także uzależnione i w końcu postanawia, że musi zakończyć to domowe piekło. Powoli odbudowuje pewność siebie. Czy uda jej się wyzwolić i stanąć w końcu na nogi? Wyjść z labiryntu życia, gdzie droga jest bardzo kręta a wyjście tylko jedno? Zobaczycie sami sięgając po tę pozycję , idąc krok po kroku z główną bohaterką ku światełku w tunelu. Naprawdę warto. Polecamy gorąco!
 
 
Beata Lęcznar
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: