Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821432 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Łańcucie

"Białe trufle"

27-05-2014

23 maja 2014 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla Dorosłych. Tematem dyskusji  była powieść  N. M. Kelby pt.”Białe trufle”.

            „Białe trufle”  to wzruszająca historia wielkiej miłości znanego francuskiego mistrza kuchni  Escoffiera i Delphine. Jest to niezwykle zmysłowa opowieść o małym, niepozornym z wyglądu człowieku, który tworzył arcydzieła na talerzu. Ten francuski szef kuchni, żyjący na przełomie XIX i XX wieku potrafił na przykład przygotować zwykłe jajko na ponad sześćset sposobów.

Książki tej nie da się jednak ot, tak pochłonąć w przysłowiowe dwa wieczory. Jedne rozdziały wciągały nas bez reszty, inne natomiast były dosyć ciężkie do przebrnięcia i nie raz trzeba było wrócić do początku, bo gdzieś w połowie umykał nam wątek. Jednakże  według nas „Białe trufle” to powieść niezwykła, bo świetnie inspiruje i po przeczytaniu jej człowiek ma nieodpartą chęć na przyrządzenie jakiejś potrawy. Przykładowo Aligot – to z pozoru bardzo proste danie, czyli umiejętne połączenie ziemniaków, masła, sera i mleka z białymi truflami. Niestety nie znając proporcji nigdy nie dowiemy się jak dobrze smakuje. A szkoda!

Na lipcowe spotkanie DKK dla Dorosłych zapraszamy serdecznie wszystkie klubowiczki i nie tylko

 4 lipca 2014 r. o godz. 17.00. Omawiana będzie książka Martina Sixsmitha pt. „Tajemnica Filomeny”.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: