Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18893437 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Łańcucie

Mariusz Zielke: "Formacja trójkata"

21-03-2014

21 lutego 2014r. podczas spotkania DKK dla Dorosłych nasze klubowiczki dyskutowały o książce Mariusza Zielke „Formacja trójkąta”.

Nie jest to wprawdzie lekka lektura, choć czyta się ją naprawdę z dużą przyjemnością. Autor przedstawił czytelnikowi udaną, trzymającą w napięciu historię. Struktura książki zbudowana jest w ten sposób, że przez jakiś czas skupiamy się na losach głównych bohaterów, by po chwili oddać się refleksji nad tym, co dzieje się w realnym świecie – a dokładniej tu –w Polsce, gdzie roi się od układów, kombinacji i malwersacji. Akcja powieści zaczyna się w momencie samobójstwa prezesa Giełdy Papierów Wartościowych Witolda Swarowskiego. Witold był człowiekiem, który nie znał strachu, szybko i słusznie podejmował decyzje, szanował ludzi, ale też wiele od nich wymagał. Tragiczną śmiercią prezesa interesuje się młody, warszawski dziennikarz Bartek Milik, który ma nadzieję, że wykaże się sprytem i odwagą pisząc o tym artykuł. Nie był to jednak tak do końca bezpieczny krok dla Milika.

Chcecie wiedzieć kto zabił Swarowskiego, jak potoczą się losy dziennikarza i innych bohaterów i w co tak naprawdę zamieszane są ważne persony w Warszawie? Koniecznie zarezerwujcie sobie chwilę wolnego czasu i sięgnijcie po „Formację trójkąta”. Myślimy, że naprawdę warto! I choć to tylko fikcja literacka, ale czy na pewno w stu procentach?... Oceńcie sami.
 
 
                                                                                                          Beata Lęcznar
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: