Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18893706 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Krośnie

„Pisanie to mój nałóg” – spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką

23-10-2014

„Pisanie to mój nałóg” – spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką

16 października 2014 r. w Saloniku Artystycznym KBP w Krośnie, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką.

Olga Rudnicka, popularna autorka powieści kryminalnych, zadebiutowała w 2008 r. wydając „Martwe Jezioro”. Do chwili obecnej ukazało się jej 9 powieści: „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13”, „Zacisze 13. Powrót”, „Lilith”, „Natalii 5”, „Cichy wielbiciel”, „Drugi przekręt Natalii” oraz „Fartowny pech”. Olga Rudnicka, absolwentka Pedagogiki w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu, pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie, kocha jazdę konną i rytmy latynoamerykańskie, zwłaszcza salsę. Od najmłodszych lat zaczytuje się kryminałami i thrillerami, po prostu „lubi się bać”.

 W trakcie spotkania autorka opowiedziała o swojej przygodzie z pisarstwem i źródłach twórczych inspiracji. Nakreśliła warsztat swojej pracy, warunki, w jakich tworzy swoje dzieła. Zdradziła po kim odziedziczyła zamiłowanie do kryminałów i poczucie humoru, które towarzyszyło podczas trwania spotkania. Pisarka bawiła klubowiczów anegdotami o trudnych początkach kariery pisarskiej, opowiadała o przygodach z wydawnictwami i momentach, kiedy zaczęła być rozpoznawana w swoim mieście.

„Pisanie to nałóg, od którego jestem uzależniona, to forma psychoterapii na szarą rzeczywistość” – wyznaje Olga Rudnicka, dla której zabawni bohaterowie powieści i świat, który tworzy są często schronieniem i lekiem na zły nastrój. Nie ukrywa przy tym, że marzy, aby kryminały które pisze wzbudzały lęk i grozę, a nie były wyłącznie dawką czarnego humoru. Pisarka przyznaje, że chcąc nie chcąc przemyca do swoich powieści namiastkę siebie, swoich bliskich i znajomych, początkowo nie zdając sobie z tego sprawy. Inspiruje się mrocznymi snami, obrazami, przeczytanymi artykułami, które ubarwione piórem pisarki, wskutek bujnej wyobraźni przeradzają się w intrygujące powieści kryminalne, ale niestety także lęki i fobie.

„Musiałam napisać tę książkę, płakałam razem z bohaterką” – wyznaje Olga Rudnicka przybliżając czytelnikom „Cichego wielbiciela”, powieść, która porusza problem stalkingu i wywarła na nią ogromny wpływ. Za to wiele radości przysporzyły jej powieści „Natalli 5” i kontynuacja „Drugi przekręt Natalii”, przy pisaniu których śmiała się do łez.

Wszystkim polecamy książki Olgi Rudnickiej. Potężna dawka humoru i barwne postacie sprawiają, że powieści pisarki czyta się z ogromną przyjemnością. Olga Rudnicka dała się poznać jako niezwykle interesująca, błyskotliwa i sympatyczna osoba, podobnie jak twórczością, tak i swoją osobą przyciąga tłumy czytelników.

Na kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki zapraszamy 18 listopada do Filii nr 6 – Centrum Multimedialnego o godz. 17:00 na rozmowy o książce W. Beresia i K. Burnetko „Andrzej Wajda: Podejrzany”.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: