Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18893580 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Krośnie

Diane Chamberlain: „ Zatoka o północy"

03-10-2014

Dnia 16 września 2014 r. w Filii nr 6 - Centrum Multimedialnym odbyło się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki. Przedmiotem dyskusji była książka Diane Chamberlain „Zatoka o północy”.

„Do jakiego stopnia wybujała wyobraźnia nastolatki może wpływać na realne wydarzenia?”, „Czy błędy przeszłości ulegają przedawnieniu?”, „Jak uchronić bliskich przed niespodziewanymi, tragicznymi zdarzeniami?”, „Czy jedna dramatyczna noc może zaważyć na całym naszym życiu i dalszych relacjach z ludźmi?”. Wielowątkowa powieść, jaką zafundowała nam autorka, wielokrotnie nagradzana za swoje powieści, wzbudziła ożywioną dyskusję klubowiczów. „Zatoka o północy” jest bowiem powieścią, która stawia przed czytelnikiem pytania, opisuje sytuacje z życia wzięte, dotyka problemów nam bliskich. „Wiele tu emocji, tajemnic, skrywanych krzywd” - twierdzili klubowicze.

Zdaniem uczestników spotkania postacie nie są papierowe ani czarno-białe, dlatego czytelnik łatwo się z nimi identyfikuje. Nie zabrakło zatem oceny skrajnych postaw bohaterów, których w jakiś sposób rozumiemy i tych, których destruktywna postawa i skomplikowana osobowość nam nie odpowiada. Klubowicze starali się wczuć w położenie bohaterów i znaleźć odpowiedzi na dręczące pytania, budowali scenariusze, które pomogłyby im znaleźć w tym wszystkim złoty środek.

Zatoka o północy” niewątpliwie należy do tych lektur, w których nie brakuje tematów do rozmów. Diane Chamberlain wspięła się na wyżyny, prezentując doskonały przykład powieści obyczajowej, słodko-gorzkiej, intrygującej. Pisarka w znakomity sposób dawkuje informacje, stosuje retrospekcje, przez co lektura wciąga, porusza i zastanawia.

Pomocne w przeprowadzeniu spotkania i zrozumieniu książki okazały się przygotowane przez autorkę wskazówki do lektury i pytania, które nadały kierunek dyskusji. Jak każda książka, „Zatoka o północy” jednym podobała się bardziej, innym mniej, ale byli też tacy, którzy po zapoznaniu się z piórem pisarskim autorki, od razu zaopatrzyli się w jej inne interesujące pozycje wydawnicze.

 
Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się już 16 października o godz. 17:00 w Saloniku Artystycznym KBP. Będziemy gościć Olgę Rudnicką, autorkę książek „Martwe Jezioro”, „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13”, „Lilith”, „Cichy wielbiciel”, „Natalii 5”, „Drugi przekręt Natalii”, „Fartowny pech”. Serdecznie zapraszamy.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: