Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18893204 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Krośnie

„Przy herbatce o książkach” – spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

19-09-2014

Dyskusyjne Kluby Książki, działające z inicjatywy Instytutu Książki, mają możliwość zaproszenia na spotkanie znanego autora. My skorzystaliśmy z tego i zaprosiliśmy, 17 września 2014, pana Pawła Beręsewicza - tłumacza, autora słowników językowych, a przede wszystkim znanego i lubianego pisarza książek dla dzieci i młodzieży. 

 Gościliśmy również klasy trzecie ze SP nr 3 i 10 w Krośnie oraz klubowiczki  DKK ”Wtajemniczeni”.Pisarz, dzięki swojej ujmującej osobowości, w oryginalny sposób przedstawił swoje książki. Rozmowy, prowadzone „przy herbatce”, okazały się bardzo interesujące. Z Dominikiem rozmowa toczyła się wokół książki „Czy wojna jest dla dziewczyn?”. Wiktoria wybrała książkę przygodową, a były to „Przygody Ciumków”. Natomiast Jarek chciał rozmawiać o książkach detektywistycznych więc autor zaproponował mu „Tajemnicę człowieka z blizną”. Pan Paweł czytał fragmenty swoich książek, pytał o opinię, ale nigdy nie zdradzał zakończenia. Zachęcał do ich przeczytania.

Pisarz jest znany z dobrego kontaktu z dziećmi, umiejętnego zachęcenia uczestników do aktywnego wyrażania swoich opinii i tym razem nie było inaczej. Kiedy przyszedł czas na pytania do autora, dzieci spontanicznie pytały o różne rzeczy. Z odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że pan Paweł uwielbia lody waniliowe, pierwszą książkę napisał gdy miał ok. 30 lat, w szkole najbardziej lubił wychowanie fizyczne, w piłkę grał 2 lata temu. Na niektóre pytania odpowiadał cytatami z książki „Czy pisarzom burczy w brzuchu?”.
Po spotkaniu można było nabyć książki autora, dostarczone przez Wydawnictwo Literatura oraz otrzymać autograf. Dużą atrakcją okazała się sesja zdjęciowa z panem Pawłem, zbiorowa i indywidualna. Trudne było rozstanie. Dziękując za udane spotkanie, życząc udanych pomysłów na kolejne książki, wręczono pisarzowi maskotkę bibliotecznego cudaka, by towarzyszył  mu w dalszej pracy pisarskiej.
Spotkanie okazało się bardzo udane, pan Paweł Beręsewicz na pewno zyskał nowych czytelników swoich książek, a dzieci możliwość bezpośredniego kontaktu ze znanym pisarzem.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: