Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
20274061 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Kolbuszowej

Tygrysy i Muzy, czyli o spotkaniu autorskim z Agnieszką Tyszką.

02-05-2014

Tygrysy i Muzy, czyli o spotkaniu autorskim z Agnieszką Tyszką.

Od kiedy to dżem zaczyna się na literę "M", miłość tworzy miny, jak działa wyciskacz do łez i jak zrozumieć mowę małych dzieci, opowiadała w naszej bibliotece najpopularniejsza w ostatnich latach pisarka dla dzieci i młodzieży - Agnieszka Tyszka.
Ten kwietniowy czwartek (24.04.2104) na długo zostanie zapamiętany u nas jako najbardziej rozentuzjazmowany  ( ;-) ) dzień bieżącego roku.
O godz. 14.00 do naszej biblioteki przybyło więcej miłośników książek pani Agnieszki, niż nam udało przygotować się miejsc. Po rozwieszeniu plakatów w dwóch szkołach podstawowych, szybko okazało się, że zainteresowanie spotkaniem jest ogromne. To, że książki autorki nie stoją niemal nigdy na półkach  dotarło do nas właśnie w tym dniu. Dodatkowo okazało się, że młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 2, skupiona wokół kółka teatralnego postanowiła zaprezentować teksty autorki całej publiczności.
Trzy Muzy wieściły sentencje wielkich światowych umysłów odnoszących się do przyjaźni, miłości i relacji międzyludzkich. Momentami, subtelnym gestem dłoni wywoływały pojedyncze osoby. One, z pamięci prezentowały obszerne fragmenty prozy pani Agnieszki.
A później ? Później były pytania, które wydawały się nie mieć końca. Pani Agnieszka musiała być już bardzo zmęczona, ale nikomu nie odmówiła odpowiedzi lub prawa głosu. W między czasie udało się jej wprowadzić na salę atmosferę marzeń i wyobraźni. Wszyscy zamknęli oczy i …na sale przywołali tygrysy. Takie do głaskania. J Jakie były? Mięciutkie, milutkie, zębiaste, puchate, cieplutkie J. No i doszliśmy, wszyscy wspólnie do wielkich poszukiwań. Szukaliśmy gdzie w ciele człowieka mieszka wyobraźnia.
Na zakończenie oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć i autografów na zakupionych książkach.
 
Agnieszka Mierzejewska
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: