Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18821813 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Górze Motyczej

Eric-Emmanuel Schmitt: "Oskar i Pani Róża"

05-03-2014

„Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy”

 
Pierwsze spotkanie DKK w Górze Motycznej w 2014 roku przepełnione było smutkiem i melancholią a to za sprawą omawianej książki Érica-Emmanuela Schmitta „Oskar i Pani Róża”. To opowieść o umierającym chłopcu i jego przyjaźni z wolontariuszką, którą chłopiec nazywa „ciocią”.
Jest to utwór smutny ze względu na śmiertelną chorobę białaczkę, która dotknęła głównego bohatera. To niezwykła książka, która wprowadza czytelnika w swój świat i pozwala przeżywać z bohaterami ich problemy. Tak naprwdę  to utwór o cierpieniu, o budowaniu wiary w chwili straszliwej próby przezwyciężania choroby i o sensie życia i śmierci. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że trzeba się cieszyć się z każdego dnia i przeżyć go tak jakby to był ostatni dzień w naszym życiu oczywiście zgodnie z zasadami prawa boskiego.
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: