Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19607055 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Dębowcu

Heidi Hassenmuller:„Koszmarne piękno"

23-10-2014

Już drugi raz z kolei dopada nas świat mody, wybiegów i piękna z trzaskiem fleszy w tle...Historia „Izy Anoreczki” jest podobna do losu trójki bohaterów książki Heidi Hassenmuller pt:„Koszmarne piękno”omawianej na spotkaniu 23.10.2014 r.

Clarissa, Zack i Jenny to uczniowie tej samej klasy , młodzi modele, którzy przyjechali z Niemiec do Polski by reprezentować swój kraj w wielkim świecie mody.Menadżerka tej trójki-Klara Beck trzymała dyscyplinę i nie pozwalała by którykolwiek z jej modeli„mazgaił się przed publicznością”. Zawsze musieli być we wspaniałej formie, a to wymagało wielu poświęceń. Wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, że w tej branży wizerunek jest najważniejszy! Występy na targach, w galeriach, hotelach, rozdawanie autografów, wywiady itp. wszystko to  utwierdzało ich w przekonaniu, że mają cały świat u swych stóp.Jednak ten piękny świat był jednocześnie koszmarem. ”Każdy musiał w tej branży coś łykać.

  A to ,żeby pokonać stres, a to znów, żeby zachować odpowiednią figurę”, bo jak twierdziła ich menedżerka:” piękność wymaga poświęceń!”

Zack, który wzbudzał podziw i zachwyt wszystkich, by wytrzymać ostry trening na siłowni brał narkotyki, środki dopingujące itp. W pewnym momencie przestał sobie z tym radzić i wylądował w szpitalu.Jenny by odreagować wypadała z polskimi koleżankami do kawiarni, piła alkohol, pozowała do zdjęć, przez co miała wiele problemów.Tylko Clarissa, ta dawna szara myszka najdłużej opierała się temu wszystkiemu.Jak potoczyły się jej losy warto dowiedzieć się czytając tę powieść.

 

Opinie czytelniczek:

-Książka ciekawie przedstawia  aktualny temat, szczególnie w gronie nastolatek. Wiele dziewczyn(po cichu) marzy by zostać modelką. Widzą oczywiście tylko te dobre strony tego zawodu .Ta książka odsłania tę drugą, gorszą stronę medalu i za to ją cenię.

 

-Wspaniała postawa Clarissy! Ta dziewczyna zachowywała się normalnie i nie brnęła w to bagno.

Była jedyną osobą z zasadami. Bardzo chciałabym poznać dalsze jej losy w drugiej części książki(jeżeli by taka była).

-”Koszmarne piękno” to tytuł, który bardzo pasuje do przedstawionych tam sytuacji.Uśmiech na twarzy, piękne ciało , wspaniałe ubiory i spore pieniądze to tylko namiastka szczęścia.Prawdziwe szczęście to zupełnie coś innego.

 

-Ta książka jest przestrogą przed ślepym pędem w świat mody, uzależnień i samozniszczenia.Warto ją przeczytać.

 

Ania, Oliwia, Emilia, Małgorzata.

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: