Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23830626 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Dębowcu

Suzanne Colllins: "Igrzyska śmierci"

30-07-2014

 

 Igrzyska organizowane były od dawna i zawsze wzbudzały wiele emocji. Lubimy oglądać różnego rodzaju zawody, turnieje i olimpiady, kibicując swoim ulubieńcom.”Igrzyska śmierci” Suzanne Collins omawiane  przez nas 29.07.2014 były niesamowite! Organizowane corocznie  w państwie Panem przez bezwzględne władze  były rozrywką dla oglądających a walką na śmierć i życie dla uczestników.

Uczestnicy wybierani byli losowo spośród dwunastu dystryktów  otaczających  Kapitol. Z każdego dystryktu wyczytywano dwójkę uczestników, która dołączała  do grupy przygotowującej się do zawodów na Kapitolu. Kiedy padło  imię Primrose- młodszej  siostry Katniss Everdeen, ta bez wahania zgłasza się na ochotnika, by ją zastąpić, choć wie co jej grozi.  Drugim uczestnikiem dwunastego dystryktu jest Peeta- chłopak, który kiedyś ocalił ją od śmierci głodowej. Obydwoje  pochodzili z najbiedniejszego dystryktu i nie byli szkoleni w walce, więc w według  widzów z góry skazani byli na porażkę. Igrzyska  są jednak nieprzewidywalne. Między młodymi rodzi się uczucie a odważna Katniss rozpala w ludziach nadzieję na zmiany. To ona staje się symbolem buntu i walki z niesprawiedliwością.

 

Opinie czytelniczek:

 

Książka bardzo wciągająca,taka od  której nie sposób się oderwać! Główna bohaterka to odważna,a zarazem wrażliwa i otwarta  na krzywdę innych dziewczyna. Podziwiam ją za wszystko i już zaczynam czytać następny tom tego cyklu.

Małgorzata M.

 

Uwielbiam powieści z gatunku science-fiction  ,a ta taka właśnie jest. Kiedy  czytałam”Igrzyska śmierci” nie było mnie dla nikogo. Po przeczytaniu wszystkich części długo nie mogłam zabrać się za nic innego,bo moje myśli krążyły wciąż wokół losów bohaterów tego cyklu. Bardzo polubiłam Katniss i jej bohaterską postawę. Podobało mi się jej zachowanie wobec siostry i współzawodniczki Rue. Ciekawe ale chwilami brutalne były opisy walk i zmagań zawodników na arenie,co jeszcze bardziej pobudzało moją wyobraźnię. Relacje między Katniss a Peetą pokazały jak ważna jest w życiu odpowiedzialność za drugiego człowieka i jak wiele dobrego z niej wynika.

Wspaniała książka, warta przeczytania.

Anna L.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: