Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23816204 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Dębicy-Pustkowie

Spotkanie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk

02-06-2014

 W dniu 28 maja 2014 r. o godz. 15.00 w Domu Kultury w Pustkowie - Osiedlu gościła znana pisarka - Małgorzata Gutowska-Adamczyk. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna w Pustkowie-Osiedlu w ramach działającego przy bibliotece DKK. Uczestniczyli w nim młodzież gimnazjalna, sympatycy twórczości literackiej pisarki oraz klubowicze DKK.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest autorką książek dla młodzieży i dorosłych. Studiowała historię teatru, ale dyplomu nie wykorzystała. Przed dwa lata uczyła w szkole  polskiego i łaciny. Następnie założyła własną firmę: prowadziła sklep. Przez ten czas wychowywała także dwóch synów.

Pani Małgorzata jest osobą towarzyska i dowcipną. W czasie pisania wspierają ją przyjaciółki. Najchętniej odpoczywa pracując w ogrodzie. Pisać chciała od zawsze. Marzenie o tworzeniu powieści tkwiło w niej od dzieciństwa, które powoli konsekwentnie i z uporem realizowała. Sporo czasu autorka poświęciła na zaprezentowanie swoich książek dla młodzieży, szczególnie polecając „13 Poprzeczna ” .

Opowiedziała też, w jaki sposób pracuje nad powieścią. Podstawą są liczne publikacje, zajmujące całe regał, a w nich fiszki z zaznaczonymi, interesującymi ją wątkami. W celu zdobycia wiarygodnych informacji historycznych u źródła - pisarka bardzo rzetelnie przygotowuje się do każdej powieści - zbierając informacje w licznych dokumentach i źródłach historycznych, aby swą literacką podróż podeprzeć faktami z przeszłości.

Zdradziła też, co pochłania ją obecnie. Nowa pozycja jej autorstwa będzie dotyczyć czasów saskich. Jej najnowsza powieść pt. „Fortuna i namiętności” ukaże się w lutym 2015 roku.

Słuchając słów Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk i obserwując jej zachowanie, śmiało można rzec, że podobnie jak jej bohaterowie ma w sobie szczerość, bogate wnętrze i duże poczucie humoru. Ze swobodą mówiła o swej twórczość i życiu prywatnym. Po tym miłym spotkaniu do autorki ustawiła się kolejka po autografy.

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: