Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19301613 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Cieszanowie

James Cannon: "Opowieści z miasta wdów i kroniki z ziemi mężczyzn"

11-08-2014

Opowieści z miasta wdów i kroniki z ziemi mężczyzn” Jamesa Canona omawiano na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Cieszanowie w ostatni czwartek, a zarazem ostatni dzień lipca 2014 r. Treść książki, jak wyrazili się dyskutujący była dla nich zaskoczeniem. Nie wszystkim przypadła do gustu fantazja autora, jak i język jakiego użył , by przelać na papier to, co podsunęła mu wyobraźnia. Jednakże byli i tacy, którzy starali się udowodnić, że książka warta jest nie tylko przeczytania, ale również głębszego zastanowienia i przemyślenia poruszanych kwestii z dziedziny polityki, religii, czy filozofii. Nie można znaleźć w niej sensu bez podstawowej znajomości sytuacji społeczno-politycznej i kulturowej Kolumbii, gdzie autor zlokalizował swoje „Miasto Wdów”. Po wyrażeniu swoich „za i przeciw” czytelnicy ostatecznie uznali, że książka jakkolwiek momentami mało zachwycająca, to jednak wciąga i zmusza do głębszej analizy przedstawionych sytuacji i zachowań bohaterów.

Na kolejne spotkanie umówiliśmy się 28 sierpnia i wówczas omawiana będzie książka Huberta Klimko-Dobrzanieckiego pt. Grecy umierają w domu.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: