Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19274601 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Cieszanowie

Krystyna Czerni: "Nietoperz w światyni"

02-05-2014

Książka pt.” Nietoperz w świątyni” Krystyny Czerni, była omawiana na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Cieszanowie 24 kwietnia 2014 r. Jak zauważyli czytelnicy, książka jest nie tylko rzetelną biografią Jerzego Nowosielskiego, wybitnego artysty malarza żyjącego w latach 1923 – 2011 r, ale również bogatym źródłem informacji o czasach w jakich przyszło mu żyć i tworzyć i środowiskach, które kształtowały jego niezwykłą osobowość. Tak, jak losy Nowosielskiego skupiają najważniejsze rozterki i dramaty środowiska w którym żył, tak jego malarstwo jest odzwierciedleniem jego wewnętrznych dramatów, rozdarcia i poszukiwań. Autorka musiała poświęcić wiele czasu i pracy zanim książka ta powstała, ale efekt końcowy jest doskonały. Informacje zawarte w książce udokumentowane są bogatą bibliografią, tekstami źródłowymi i zdjęciami. Zawiera również obszerny indeks nazwisk osób znaczących w życiu i twórczości artysty. Jedną z takich osób, był Tadeusz Różewicz, którego wspomnieliśmy na naszym spotkaniu, ponieważ zmarł w tym dniu.

Marta Kopciuch

 

Nasze kolejne spotkanie planujemy na 29 maja, kiedy to omawiać będziemy książkę Camillii Lackberg pt. „ Zamieć śnieżna i woń migdałów".  Wcześniej jeszcze członkowie naszego klubu zostali zaproszeni na spotkanie autorskie Doroty Ryst i Urszuli Kopeć-Zaborniak, które odbędzie się przy okazji Nocy Bibliotek w dniu 9 maja w MBP w Cieszanowie.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: