Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
22467527 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Boguchwale

Agata Hajda: "Wyszukiwarka szczęścia"

21-07-2014

Wakacje z Książką? To jest możliwe! Potwierdzili to czytelnicy Oddziału dla Dzieci i Młodzieży w Boguchwale, spotykając się 17 lipca 2014 r. w Dyskusyjnym Klubie Książki.

Ta czytelnicza formacja od trzech lat przyciąga do książki i biblioteki publicznej boguchwalską młodzież, stając się ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu, poznawania nowych przyjaciół, a przede wszystkim doskonałą formą rozwoju.
Dla młodych czytelników z Boguchwały spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki nie są czasem straconym. Można rzec, że wręcz odwrotnie – mobilizują do podejmowania nowych form aktywności, kreowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Boguchwale w Jubileuszowym Roku Czytelnika, jak np. Wakacyjny Konkurs Fotograficzny „Tu i Tam – zawsze z książką”, „Literacki Happening Młodych” czy też Paszport GBP w Boguchwale, wydawany dzieciom i młodzieży.
Podczas czwartkowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki pamiętano o wakacyjnej aktywności młodzieży, stąd też pojawił się taki a nie inny temat dyskusji: „Życie to nie teatr…”, inspirowanej książką „Wyszukiwarka szczęścia” Agaty Hajdy. I choć nie o teatr w powieści tej głównie chodzi, to występy sceniczne nastoletniej Laury dodają literackiego „smaczku” i prowadzą do tzw. happy endu.Laura okazuje się tytułową „wyszukiwarką szczęścia” – dziewczyną, która daje z siebie wszystko i przez to osiąga tak wiele. Ma wspaniałych rodziców, dla których jest równie ważna, jak starsza, troszkę zwariowana siostra Danka – wolontariuszka pełna pasji. Laura chce dorównać starszej siostrze. Poszukuje więc szczęścia na deskach osiedlowego teatru, gdzie rozwija swój talent, godny mistrza Widełki. Chwile szczęścia przynoszą gimnazjalistce także spotkania z Przemkiem, dla którego dziewczyna jest w stanie wiele zrobić – przebrać się w kostium myszy czy też przebiec długi maraton.
„Wyszukiwarkę szczęścia” Agaty Hajdy śmiało można polecić wszystkim nastolatkom. Każdy z czytelników odnajdzie w tej powieści coś dla siebie – ciepło rodzinnego domu, sprawdzone grono przyjaciół oraz zrozumienie bliskich do różnych form aktywności społecznej.  Jedno jest pewne – na co zwracają uwagę młodzi klubowicze
z Boguchwały – poszukiwanie szczęścia przez nastolatków powinno odbywać się raczej w realu, niż wirtualnie. Spotkania nastolatków twarzą w twarz sprawdzają się bardziej i dają o wiele więcej radości. Potwierdza to Laura – bohaterka „Wyszukiwarki szczęścia” Agaty Hajdy.
 
Zapraszamy do lektury tej powieści. Przeczytajcie – bo warto!
 
 
 
Oprac.  Irena Jakubiec
Moderator Młodzieżowego DKK w Boguchwale
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: