Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
22467438 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Boguchwale

Joanna Jagiełło: "Kawa z kardamonem"

07-03-2014

22 lutego 2014 r. w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale miało miejsce comiesięczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Już o poranku nasze myśli kierowały się do biblioteki na upragnione spotkanie. Wszyscy przybyli przed umówioną godziną. Kiedy zegar wybił dziesiątą, rozpoczęliśmy dyskusję. W miłym, sześcioosobowym gronie wraz z panią moderator rozpoczęliśmy omawianie powieści pt. „Kawa z kardamonem” autorstwa Joanny Jagiełło. Podczas rozmowy okazało się, iż autorka tą właśnie powieścią zadebiutowała w świecie pisarzy.

Książka ta skierowana jest zarówno do młodzieży jak i osób dojrzałych, bowiem niesie ze sobą ponadczasowe przesłanie: że warto marzyć, a przyjaźń i rodzina jest w życiu niezmiernie ważna. Poprzez wartką akcję oraz niezwykłe i zaskakujące wątki, pozycję tę czyta się szybko i przyjemnie.Następnie skupiliśmy się na fabule i omawianiu losów głównej bohaterki utworu – Haliny, nazywanej przez rówieśników oraz nią samą - Linka. Ta młoda gimnazjalistka jest osobą energiczną, pełną pasji, którą jest fotografia. Mimo tak młodego wieku już myśli o swojej przyszłości i marzy aby dostać się do prywatnej szkoły artystycznej, na profil fotograficzny. Przywołaliśmy również w tym miejscu casting nastoletnich modelek, na który wybrała się Linka wraz ze swoją przyjaciółką Natalią. Nadmienię, iż w scenie poświęconej owemu castingowi występuje zarówno komizm jak i wątek romantyczny. Następnie zajęliśmy się omawianiem trudnej sytuacji rodzinnej Linki. Ogrom obowiązków, tajemnica rodzinna oraz konflikt z przyjaciółką niemal ją przytłoczył. Nasza rozmowa nabrała nieco dramaturgii, gdyż identyfikując się z Linką, rozpoczęliśmy dyskusję o ciężkich chwilach w jej życiu. Najpierw nasza uwaga skupiła się na ojczymie Adamie, matce która musiała wyjechać oraz na młodszym braciszku Linki i obowiązkach wobec niego. Ostatecznie w naszej rozmowie zagościły promyki nadziei. Tę trudną sytuację, w jakiej znalazła się Halina, rozjaśnił przyjazd babci, która postanowiła nieco odciążyć wnuczkę.
Na koniec spotkania zostawiliśmy najlepsze, mianowicie wątki romantyczne oraz fakt odkrycia rodzinnej tajemnicy. W tej części rozważań nawet osoby, które wcześniej nie były nazbyt aktywne, żywo przyłączyły się do dyskusji. Nasza rozmowa skupiła się na Arturze, czyli pierwszej wielkiej miłości bohaterki. Wspomnieliśmy także o fotografie, który podczas castingu fotografował modelki oraz o nowej koleżance Linki. To był dla wszystkich klubowiczów najbardziej nieoczekiwany zwrot akcji w omawianej powieści. Na szczęście cała historia zakończyła się dobrze a Linka wykazała się nie lada dojrzałością oraz wrażliwością rozwiązując problemy, jakie zgotował jej los. Dziewczyna potrafiła zawalczyć o swoje uczucia i pasje oraz o prawo do prawdy.
 
Na zakończenie spotkania wspólnie wybraliśmy kolejną książkę pt. „Herbata z jaśminem” Agnieszki Gil. Mam głęboką nadzieję, że i ta książka okaże się tak samo ekscytująca jak poprzednia.
 
Oprac. Marcin Sierżęga
Młodzieżowy DKK w Boguchwale
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: