Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19337017 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Zabratówce

Małgorzata Gutowska-Adamczyk: "Wystarczy, że jesteś"

21-05-2013

Na majowym spotkaniu DKK dyskutowaliśmy o książce Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk  „Wystarczy, że jesteś”. Opowiada ona o trudnej drodze miłości, a jednocześnie jej potrzebie. Ukazuje nam za czym warto podążać oraz proces dojrzewania do uczucia.

Główną bohaterką powieści jest Weronika. Dziewczyna nie wierzy w swoje możliwości. Jest typem samotnika. Rozkochana w historii ze „Zmierzchu” stwarza sobie wirtualnego chłopaka, którego opisuje na blogu. W końcu poznaje idealnego mężczyznę. Młody, przystojny, zabawny i świetnie zapowiadający się początkujący aktor. Czego chcieć więcej? Sprawa jednak okaże się niezwykle skomplikowana i bolesna. Weronika szuka prawdziwej miłości, zawodząc się i tęskniąc. Radosne chwile przeżywa ze swoim przyjacielem - Markiem. Jest on tajemniczym chłopakiem. Przed dziewczyną ukrywa szalenie ważną informację. Z kim bohaterka odnajdzie swoje szczęście
i prawdziwą miłość? Czy wytrzyma nawarstwiające się problemy? Tego dowiecie się czytając tę godną uwagi książkę.

Uczestnicy spotkania mieli podzielone zdania na temat powieści. Z jednej strony oskarżona była o błahość, nierealność, a jej główna bohaterka o głupotę i naiwność. Część z nas polubiła historię i perypetie Weroniki. Po dyskusji doszliśmy do wniosku, że w zasadzie każdemu z nas może się coś takiego przytrafić. Podczas spotkania padło też porównanie głównej bohaterki, Filipa i Marka do czołowych postaci z bajki „Pocahontas”. Tak jak w filmie Disney’a, w powieści - „Wystarczy, że jesteś”, przedstawiony był chłopak raniący dziewczynę oraz ten kochający i dobry. Zarówno Pocahontas  jak i Weronika wybrały tego właściwego mężczyznę, i mimo wcześniejszych zranień, znalazły miłość. Zestawiwszy ze sobą te historie, stwierdziliśmy, że są niemal identyczne. Dzięki temu można potwierdzić, że problemy jakie spotkały Weronikę zdarzają się nie tylko współcześnie.  Poruszyliśmy wszystkie istotne, wrażliwe tematy, o których była mowa w powieści. Podając przykłady z naszego życia uznaliśmy książkę za rzeczywistą. Z bohaterami powieści można się również uosobić, co jest jednym z jej największych atutów.

Książkę polecamy nie tylko w chwilach miłosnego kryzysu. Jej lektura wzbogaca o nowe poglądy na uczucie nieodwzajemnione, kłopoty drugiej osoby lub poważne choroby.

Patrycja Sroka, klubowiczka

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: