Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19301326 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Zabratówce

Dorota Suwalska: "Marionetki Baby Jagi"

31-12-2013

 

Marionetki Baby Jagi” Doroty Suwalskiej to pierwsza książka, o której dyskutowaliśmy na spotkaniu najmłodszej, dziecięcej grupy DKK w Zabratówce. Opinii było tak wiele jak czytelników tej książki. Jednym ta bajkowa historia bardzo się podobała, dla innych była nudna.
Autorka pod baśniowością tej książeczki ukryła problemy jakie możemy znaleźć w każdej rodzinie. Nawet w tej najbardziej się kochającej łatwo wprowadzić zamęt. Tutaj za sprawą Baby Jagi pierwszą ofiarą została mama, później tata i dzieci: Ania i Maciek. Życie w tej szczęśliwej dotąd rodzinie zaczyna się zmieniać z dnia na dzień. Mamie przestaje zależeć na tym co się wokół niej dzieje, tata znika na całe dnie w pracy, brat przenosi się w wirtualny świat „do komputera”, tylko Anię zastanawiają te wszystkie dziwne wydarzenia. Ona też ulega urokowi czarownicy i za sprawą Baby Jagi, która daje jej „Cukierki marzeń” przenosi się w taki różowy, baśniowy świat, gdzie nikt nie płacze. Ale taki świat bez łez jest również światem, gdzie rodzice nie mają czasu dla dzieci i wszyscy są jak marionetki. Historia pewnie zakończyłaby się tragicznie, ale na szczęście Ania w porę poprosiła o pomoc babcię, która sprawiła, że miłość od nowa zagościła w domu jej dzieci.
Dzięki tej historii mali uczą się tego, aby nie ufać nieznajomym, uczą się poszukiwania wyjścia z sytuacji i osób, które mogą pomóc w kłopotach. W tym wypadku była to prośba skierowana do babci. Dzieci zgodnym chórem orzekły, że babcie mogą wspierać we wszystkim i są lekarstwem na wszystkie kłopoty. Historia ta również ukazuje nam jedną ważną rzecz, łzy i to jak są ważne w życiu. Jeśli nie płaczemy to nie wiemy tak naprawdę co to śmiech, bo smutek tych nagromadzonych w nas łez zaczyna być ciężarem, który odbiera radość życia.
Irena Szczypek
Moderatorka
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: