Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19301557 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Zabratówce

Halina Olczak-Moraczewska: "Kim jesteś Sebastianie?"

30-12-2013

Na zakończenie roku udało nam się podczas klubowych spotkań w końcu przeczytać książkę, która w równym stopniu podobała się wszystkim uczestniczkom. „Kim jesteś, Sebastianie?” autorstwa Haliny Olczak-Moraczewskiej otrzymała największe spośród przeczytanych dotąd książek uznanie nastolatek.

Tytułowy bohater to chłopak szczęścia. Ma wszystko, uczęszcza do prywatnego liceum, ma bogatych rodziców, co umożliwia mu realizację własnych pasji, liczne grono kolegów. Nie musi miesiącami czekać na realizację marzeń. Właściwie wszystko dostaje od ręki. Ale jak to zwykle bywa w życiu jakaś rysa na szkle sprawia, że ta bajka pewnego dnia zmienia się w dramat. Rodzice nie mieli przez wiele lat odwagi by powiedzieć mu, że jest adoptowanym dzieckiem. Nie mają jej nawet wtedy, gdy w ich życiu znienacka pojawiają się biologiczni rodzice Sebastiana, o dość pogmatwanym życiorysie z więzieniem i chorobą alkoholową w tle i jego brat Janek. Uwikłany w rodzinną tajemnicę Sebastian zostaje sam z tym problemem i zaczyna się dla niego trudny okres poszukiwania własnej tożsamości. Rozżalenie przeobraża się często w nienawiść, którą przelewa na swojego brata Janka. Na kartach książki losy Sebastiana splecione są z losami Anety, dziewczyny, która również jak on mając wszystko, pewnego dnia musi zmierzyć się z rozwodem rodziców, zakłamaniem ojca i dumą matki. Ponadto skrycie kocha się w Sebastianie, który pod wpływem tych wszystkich wydarzeń zmienia się na jej oczach i przestaje być zepsutym, rozpieszczonym nastolatkiem. Akcja przybiera często dramatyczny obrót, ale tak musi być, aby bohaterowie mogli w końcu odkryć moc prawdy. Aby dowiedzieć się czym imponowała czytelnikom Anety i w jakich sytuacjach Sebastian był odważnym tchórzem musicie sięgnąć po tę pozycję.
Książkę gorąco polecamy, czyta się ją jednym tchem. Jest równie dobra dla nastolatków jak też ich rodziców. Kończy się happy endem, co jest istotne dla klubowiczek. Ponadto po jej przeczytaniu rodzi się pytanie: A jak zachowałbyś się ty, gdybyś pewnego dnia odkrył skrywaną dotąd prawdę o tobie, o twoim pochodzeniu? Jak zmieniłoby to twoje życie?
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: