Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19301577 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Zabratówce

„A ja czekam…” Davide Cali

04-11-2013

Dyskutować, szanując zdanie i racje innych to wielka sztuka. Dlatego popołudnia w bibliotece mogą służyć temu, aby już od najmłodszych lat doskonalić w sobie tę umiejętność. Działające przy bibliotece obecnie kluby DKK, młodzieżowy i dziecięcy, zachęciły do tego typu spotkań kolejne osoby, uczennice Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce z klas młodszych. Pierwsze spotkanie nowych uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci miało charakter integracyjny. Było w nim trochę zabawy, tańca, ale też poważnych rozmów o książkach. Dziewczynki próbowały swoich sił artystycznych rysując z zamkniętymi oczyma portrety, przy pomocy instrumentów zaprezentowały swój aktualny nastrój i sprawdziły swoje umiejętności taneczne w tańcu integracyjnym. Później dyskusja toczyła się wokół książki Davide’a Cali, z ilustracjami Serge’a Blocha „A JA CZEKAM…”.

To niezwykła książka, którą każdy z nas może wypełnić własną treścią, ponieważ jako jednostki jesteśmy w innym miejscu naszego życia. Swoją prostotą pozwala uczestniczyć nam w jej czytaniu. Każda z uczestniczek spotkania czeka na coś innego np. aż urośnie, bo jeszcze jest niska, na buziaka przed snem, aż przestanie padać, na początek filmu, na list, na słowo przepraszam, na telefon. Te oczekiwania są tak różne jak pięknie różnią się między sobą ludzie. Zgoda była tylko co do tego, że wszystkie czekają na Gwiazdkę i na wakacje. Co ciekawe, Gwiazdka nie ma dla nich wymiaru materialnego, ale jest wyczekiwana, ponieważ daje okazję, by wszyscy w rodzinie mogli spędzić ten magiczny czas razem. Poprzez białe kartki biegnie czerwony kordonek, który spaja w całość tę ogromną ilość oczekiwań każdego człowieka. Jest tylko jedna strona, na której nie ma treści, to strona odejścia kogoś bliskiego, strona smutku, strona której nie da się zapełnić. Nasza książka oczekiwań również została zapełniona potrzebami, marzeniami. Niektóre są prozaiczne, inne bardzo ważne, jedne do szybkiego spełnienia, na inne trzeba poczekać jeszcze dużo czasu. Ale to oczekiwanie kształtuje nasz charakter i sprawia, że to wytęsknione bardziej doceniamy.
Polecamy tę niezwykłą pozycję każdemu, bo znajdzie tu coś dla siebie i młody i starszy. To uświadomienie sobie na co czekamy pomoże nam do tego dążyć. Ale jest to być może książka, która pozwoli zrozumieć nam innych. Na koniec ważne pytanie do Ciebie czytelniku: „A Ty na co czekasz…?”

 

Irena Szczypek, moderatorka

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: