Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18251295 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Torkach

Eric Emmanuel Schmitt: "Oskar i Pani Róża"

23-05-2013

"Oskar i Pani Róża”

            Wzruszająca lektura, która pokazuje jak wciągu dwunastu dni można przeżyć wszystkie wzloty i upadki życia. Tego właśnie doświadczył tytułowy bohater – Oskar. Chłopczyk z nieuleczalną chorobą. W swej sytuacji, dla wielu wydającej się beznadziejnej, on odnalazł sens życia. Pomogła mu w tym pani Róża, starsza wolontariuszka, która poznała chłopca z Bogiem. Oskar codziennie pisał listy do Boga, traktował Go jak swojego przyjaciela. Każdy dzień był dla niego nowym okresem w życiu. Białaczka bezlitośnie zabierała go z doczesnego świata, ale chłopiec dzięki tajemniczej pani Róży był pogodzony z tym.
Książka i przeżycia Oskara mogą posłużyć jako drogowskaz po życiu dla każdego z nas. Ta smutna, lecz też zarazem optymistyczna historia pokazuje kruchość życia. Skłania do doceniania i szanowania każdej chwili.
„Oskar i Pani Róża” powinna być lekturą obowiązkową w szkołach, ponieważ uczy o najcenniejszych wartościach. Książka warta przeczytania, tym bardziej, że zbliża się Dzień Dziecka.

Magdalena Dobrzańska
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: