Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19924464 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

 

DKK w Tarnobrzegu

Izabela Pietrzyk: "Babskie gadanie"

20-10-2013

W wakacyjnym nastroju przebiegło czerwcowe spotkanie naszego klubu, na którym rozmawialiśmy o książce Izabeli Pietrzyk „Babskie gadanie”

 Iza, główna bohaterka książki jest rozwiedzioną czterdziestokilkuletnią kobietą , która wykłada język rosyjski na Uniwersytecie Szczecińskim, ma własne mieszkanie, dorastającą córkę Felę , psa Sambę i przyjaciółki, na które zawsze może liczyć. Pewnego dnia na spacerze z psem poznaje policjanta Czarka , z którym nawiązuje romans. Relacja ta , choć szybko przeradza się w mocne uczucie, stawia  Izę w nowej, skomplikowanej roli - bycia tą trzecią, bo jak się okazuje jej partner jest żonaty.

 Choć głównym wątkiem książki jest  romans z żonatym mężczyzną, niemniej jednak chwilami  staje się on tłem, gdyż na pierwszy plan wysuwają się  dowcipne rozmowy między przyjaciółkami o sprawach dnia codziennego.

  W ocenie klubowiczów jest to jedna z wielu książek, które obecnie zalewają polski rynek wydawniczy i tak naprawdę nic odkrywczego nie wnosi. Słabszą stroną książki jest wątek romansowy, nieco mocniejszą są  pełne humoru i licznych zabawnych powiedzonek dyskusje przyjaciółek.

Książka napisana jest lekkim i łatwym językiem, może być lekturą na lato dla niewymagających czytelników.

                                                                                        

                                                                                                            Monika Sadkowska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: