Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19948124 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Tarnobrzegu

Szymon Hołownia: "Ludzie na walizkach. Nowe historie"

23-04-2013

23.04.2013 członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Tarnobrzegu dyskutowali o książce Szymona Hołowni „Ludzie na walizkach. Nowe historie”. Książka zawiera 20 rozmów z ludźmi, którzy stanęli w obliczu ciężkich doświadczeń. Wśród nich są osoby zmagające się z własnym cierpieniem, stojące w obliczu nieuchronnej śmierci, osoby żyjące blisko cierpiących, lub takie które w różnych okolicznościach utraciły swoich najbliższych.
Autor rozmawia m.in. z Agnieszką Kowalską, żoną zmarłego aktora Macieja Kozłowskiego, z chorą całe życie Janiną Ochojską-Okońską, z towarzyszącym śmiertelnie chorym dzieciom o. Filipem Buczyńskim, z tracącym wzrok dziennikarzem Robertem Więckowskim, Bogusławem Kaczyńskim po przebytym udarze mózgu, z nieżyjącą już w chwili obecnej, niezwykle ciężko doświadczonej chorobami swoich dzieci i własną chorobą Dominiką Roqueplo oraz innymi osobami, które prowadzącemu rozmowę powierzają swoje głębokie przemyślenia.
Książka dla jednych jest przejmująca i smutna, przywołująca własne, przykre wspomnienia o bliskich, którzy odeszli i przypominająca o kruchości życia, dla innych jest próbą oswajania śmierci oraz wskrzeszenia nadziei, że człowiek mimo wszystko potrafi odnaleźć spokój wobec śmierci i pogodzić się z jej nieuchronnością. Wywołuje refleksję nad tym, co tak naprawdę liczy się w życiu.

Monika Sadkowska


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: