Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19947961 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Tarnobrzegu

Diane Ducrett: „Kobiety dyktatorów"

15-02-2013

Nie trzeba wielkiego wysiłku, by zachęcić czytelników do przeczytania książki Diane Ducrett „Kobiety dyktatorów”. Już sam tytuł zaciekawia a fakt, że bierze się do ręki bestseller nie tylko francuskiego ale i polskiego rynku wydawniczego, jest zachęcający do poznania jej treści.
Nasze klubowiczki nie zawiodły się biorąc do ręki tę książkę i tegoroczne spotkania chętnie rozpoczęły od dyskusji na jej temat.
Książka ukazuje różne oblicza kobiet i ich rolę w życiu największych zbrodniarzy ubiegłego stulecia. Poznajemy więc zarówno te kobiety, które pełniły rolę pierwszoplanową a nawet same próbowały sięgnąć po władzę, jak i te, które zostały zniewolone, wykorzystane, upokorzone i pozbawione głosu choćby w obronie swojej godności. Autorka poprzez losy tych kobiet pokazuje drugą, intymną stronę życia samych dyktatorów, dziejącą się za zamkniętymi drzwiami. Ich relacje z żonami i kochankami właściwie nie zaskakują, lecz potwierdzają zło, wyrachowanie, bezwzględność, przemoc, psychopatyczne instynkty, którymi kierowali się również jako przywódcy, decydując o losach narodów.
Co kierowało tymi kobietami, które za obiekt swoich uczuć wybrały tyranów? Czy naiwność i brak doświadczenia życiowego powodowały, że niektóre z kobiet wpadały w pułapkę, z której nie ma innego wyjścia, jak tylko podporządkować się, dać się poniżać i zniszczyć? Czy żądza władzy i zaszczytów, w przypadku innych, doprowadziły do tego, że stały się równie krwiożerczymi
w represjach kobietami dyktatorów? Między innymi na te pytania starałyśmy się odpowiedzieć podczas styczniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

Monika Sadkowska
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: