Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19336721 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Strzyżowie

Eduardo Mendoza: "Przygoda fryzjera damskiego"

28-06-2013

8 czerwca 2013  r. w Bibliotece Publicznej w Strzyżowie członkowie DKK wymienili swoje spostrzeżenia oraz podzielili się uwagami na temat powieści Eduardo Mendozy pt. "Przygoda fryzjera damskiego", która przez wiele miesięcy nie schodziła z list bestsellerów w Hiszpanii.
Wyrażono podziw dla głównego bohatera, dla jego prostoty i jednocześnie niecodziennego intelektu, który objawiał się w chwilach zagrożeń. Życie w rodzinie zastępczej i krewni -narkomanii, pobyt w zakładzie psychiatrycznym i prześladowca w osobie dyrektora zakładu szydzący w okrutny sposób z kryminalnego statusu naszego bohatera - teraz wydają się złym snem, sprawiają, że bohater nie chce wspomnień. Pragnie unikać kłopotów, aby już nigdy nie znaleźć się tam, gdzie czuł się źle. Podejmuje pracę w obskurnym zakładzie fryzjerskim, poznaje kobietę, która składa mu propozycję budzącą w nim niecodzienne zdolności detektywistyczne. Staje się świadkiem podejrzanych interesów, w które wplątana jest polityczna elita Barcelony.
Powieść Mendozy posiada absurdalny humor - jest zasłoną, za którą kryje się świadoma krytyka świata polityki i biznesu mających podłoże mafijne. Akcja powieści obfituje w nagłe zwroty, niebezpieczne pościgi na krawędzi życia. Prowadzone śledztwo posiada wiele teatralnych odsłon z przejaskrawioną konwencją literacką, co powoduje, że dzieło wydaje się absurdem, nie mającym związku z zasadami logiki. A jednak prawdziwe miasto ma prawdziwą ulicę, w szatach wędrowca obywatel świata przygląda się egzotyce miejsc, a czeka go jeszcze noc, romanca duszy łamiąca serca i flamenco tancerek na ulicy - to też przygoda oderwana od codzienności, niestety krótka widzeniem innej kultury.
Dyskusje i wrażenia po przeczytaniu powieści, które wyraziliśmy na spotkaniu sprowadziły się do wspólnego mianownika: warto przeczytać powieść Eduardo Mendozy - "Przygoda fryzjera damskiego" i własnymi oczami zobaczyć świat bohatera.
DKK przy BPGiM w Strzyżowie
Czesława Szlachta-Pytko

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: