Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19336897 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Strzyżowie

Alex Zentner: "Dotyk"

19-12-2013

,,Dotyk” Alexa Zentnera to książka o życiu pierwszych białych osadników dziewiczych terenów zachodnio-północnej Kanady czasach bardzo dawnych, kiedy tereny te zasiedlali poszukiwacze złota, myśliwi i twardzi ludzie szukający zatrudnienia przy wyrąbie i spławie drzewa. Ludzie  żyją i umierają w cieniu złowrogiej potęgi lasu w którym dawne wierzenia i magia przenikają ich życie . Otaczająca osadę puszcza jest wprawdzie źródłem ich utrzymania, ale stanowi także siedlisko przerażających zjaw pochodzących z dawnych indiańskich wierzeń. Często granica miedzy tym co prawdziwe a tym co urojone jest niemal nieuchwytna. Pewne jest jedynie to, że żadna wina popełniona w tym życiu nie pozostanie bez kary. Urodziwa historia o złotym karibu, leśnych duchach łączy się z dramatem śmierci w jeziorze ojca i córki, oraz fatum ciążących nad rodziną, której główny bohater odkrywa przerażającą tajemnice swojego dziadka. To historia, która pokazuje do czego zdolny jest człowiek, kiedy los postawi go przed tragicznym wyborem. Surowy klimat północy o zimach ciągnących się aż do lipca, życie ludzi przeniknięte ciągłym lękiem przed nieznanym i ryzykiem przeżycia jest wtopione w cudowną, a jednocześnie złowrogą magię tamtych miejsc. ,,Dotyk” to również opowieść o potędze miłości i oddaniu, historia zmagań człowieka z siłami przyrody i własnymi lękami oraz wyborami jakie stawia przed nami życie. Na pewno warto czytać ją do poduszki mając przed oczami wyobraźni bezkres zimowych, wrogich przestrzeni północy.

 
                                                                                              Maria Rosół
                                                                                              DKK przy BPGiM
                                                                                              W Strzyżowie
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: