Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23821371 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Sieniawie

Z Martyną na krańcu świata

24-05-2013

 

 „Dzieli nas wiele (…) Jedna rzecz jest wspólna. Na pewno nie można o nas powiedzieć tego, że jesteśmy słabe.”

 

Podczas majowego spotkania DKK dyskutowaliśmy o książce Martyny Wojciechowskiej Kobieta na krańcu świata. Autorka, doświadczona dziennikarka i podróżniczka, zabiera czytelników

 w fascynującą podróż do Ameryki Południowej, Azji i Afryki. Poznajemy historie ośmiu kobiet, które wiele różni – odmienne warunki ekonomiczne, społeczne, religijne – ale też wiele łączy, np. dbanie o urodę , walka o byt. I tak poznajemy zapaśniczkę, kobietę-kowboja, królowe operacji plastycznych, kobiety-saperki, bizneswoman, opiekunkę słoni, dwie żony jednego męża i 14-letnia pannę młodą.Wiele sytuacji i zjawisk opisanych w książce związanych jest z kulturą i obyczajowością środowiskaw jakim żyje dana kobieta i zaskakuje czytelnika, czasami wzrusza, a czasami oburza.

Każda z ukazanych historii pokazuje indywidualność bohaterki, dlatego każdego z członków DKK urzekła inna historia.

Oto kilka opinii naszych czytelników.

„Giovanna Silvia – była silną i niezależną kobietą, radziła sobie z domem i dziećmi, miała też odwagę wejść na ring i walczyć z mężczyznami. Tu nie liczy się czy wygra czy przegra lecz sam fakt podjęcia czynu, na który mało kto by się odważył.”

„Najbardziej spodobała mi się historia o DaphneSheldrick, która była bardzo wzruszająca, ponieważ uważam, że nie każdy człowiek podjąłby się zadania ratowania tak olbrzymich zwierząt.A wdzięczność tego zwierzęcia pozostaje do końca życia.”

„Zaintrygowała mnie postać panny młodej z Namibii. Historia tej młodej dziewczyny była ciekawa,ponieważ nie ma między nami dużej różnicy wieku lecz żyjemy w zupełni różnych światach. Jestem ciekawa, co teraz dziej się z tą dziewczyną.”

„Najbardziej urzekła mnie postać walczącej cholity, której los uzmysławia,  obrazuje trudną sytuację kobiet w Boliwii. Kobieta ta zafascynowała mnie siłą swojego charakteru, determinacją  w walce o los swój i swoich dzieci. Fascynująca, choć nie do końca dla mnie zrozumiała jest pasja – zapasy.”

     „Najbardziej spodobała mi się historia kobiet saperów- każdego dnia były narażone na śmierć.Mimo tak wielkiego niebezpieczeństwa były silne w tym , co robiły. To one wykonywały męski zawód i utrzymywały rodzinę.”

       Wszystkie bohaterki charakteryzuje siła wewnętrzna, odwaga, zaradność, ale też pokora życia i ogromna wrażliwość. Nie mają one łatwego życia, ale każda z nich na swój sposób czuje się szczęśliwa.Książka Martyny Wojciechowskiej zachwyca historiami, ale też pięknymi zdjęciami i tekstem - często ubarwionym ciekawostkami związanymi z określonym miejscem oraz humorem.

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: