Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23830391 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Sieniawie

Eric-Emmanuel Schmitt: „Trucicielka"

08-03-2013

Podczas marcowego spotkania DKK czytelnicy dyskutowali o książce Erica-Emmanuela Schmitta Trucicielka. To zbiór opowiadań, które przedstawiają zupełnie różne historie.
I tak poznajemy: tytułową trucicielkę, która zabiła w przeszłości swoich trzech mężów; młodych zdolnych muzyków, których życie zmienia wypadek jednego z nich; marynarza, który dowiaduje się o śmierci córki, ale nie wie której oraz wzruszającą historię miłości pewnego małżeństwa.
Największe wrażenie na młodych czytelnikach wywarło opowiadanie Koncert pamięci anioła. Bohaterami opowiadania są młodzi dobrze zapowiadający się muzycy Chris i Axel. Podczas zawodów sportowych, w których rywalizowali, dochodzi do wypadku, który całkowicie odmienił ich życie. Chris, przekonany, że przyczynił się do śmierci Axela, rezygnuje z muzyki i poświęca swoje życie pomocy innym. Axel, który przeżył wypadek, ale nie może już dalej grać, staje się okrutnym cynikiem pragnącym zemsty. Młodzież zwróciła uwagę na głęboką zmianę jakiej ulegli bohaterowie, dostrzegli analogie postaw bohaterów opowiadania do Kaina i Abla.
Uczucia i emocje, czasami obsesje, którym ulegają bohaterowie, wybory jakich dokonują, zmiany jakie w nich zachodzą, a czasem zupełnie przypadkowe zdarzenia oraz pojawiający się w każdym opowiadaniu motyw św. Rity - to elementy, które łączą wszystkie opowiadania.
Na zakończenie spotkania uczestnicy rozmawiali o formie książki – opowiadaniu. Ustalono również termin następnego spotkania, podczas którego będzie mowa o książce Katarzyny Michalak Rok w Poziomce.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: