Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
22478243 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Sanoku

Paul Auster; "Sunset Park"

26-04-2013

„Sunset Park” Paula Austera to opowieść o społeczeństwie amerykańskim opowiedziana przez losy czwórki młodych ludzi – Elen, Alice, Binga i Milsa.
Ten ostatni jest główną postacią. Przeżywa w młodości śmierć brata i z poczuciem winy opuszcza dom rodzinny. Los sprawia, że przez romans z nieletnią Kubanką Pilar wplątuje się w kłopoty i znów zmuszony jest do wyjazdu, lądując w rodzinnym Nowym Jorku. Tam urządza squat w opuszczonym domu w Sunset Park . Możemy obserwować życie współczesnego amerykańskiego społeczeństwa. Okazuje się, że obraz Nowego Jorku, miasta marzeń nie jest wcale taki różowy. Auster pokazuje kryzys w Stanach Zjednoczonych, zwiększanie się bezrobocia, ubożenie społeczeństwa, co dotyka również mieszkańców domu w Sunset Park.
Dla autora jest to też opowieść o domach :
To, co istotne w tej książce, co stanowi jej rdzeń, to obecność domów, ich istota. Na początku Miles pracuje, sprzątając domy przejęte przez banki. Później z garstką młodych ludzi urządza squat w opuszczonym domu w Sunset Park w okolicach Brooklynu, stąd też wziął się tytuł książki. Tak więc to właśnie są te różnego rodzaju domy, ale w języku angielskim mamy rozróżnienie na house, czyli „dom”, i home, czyli „Dom”. Dom to idea wiążąca się z rodziną, z posiadaniem własnego miejsca, które stanowi centrum twojego życia. Myślę, że ta książka jest swoistym zapisem badań nad domami i Domami. I w tym przypadku Domem jest po prostu Miles i jego rodzina, jego ojciec Morris, matka i macocha, to oni stanowią swego rodzaju emocjonalny rdzeń, na którym opiera się ta historia.


Przez książkę” Sunset Park” odkryłyśmy dla siebie wspaniałego współczesnego pisarza. Na pewno przeczytamy jeszcze wiele jego powieści.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: