Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23830177 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Rzeszowie

Grzegorz Kasdepke: "Poradnik hodowcy aniołów"

08-12-2013

 Listopadowe spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki „Książkołaki”, za sprawą książki Grzegorza Kasdepke – „Poradnik hodowcy aniołów”, było poświęcone aniołom. Autor, znany z humorystycznych opowieści dla dzieci stworzył bardzo poważną i mroczną historię. Oprócz głównej fabuły, autor, wplata porady dla każdego kto chciałby stać się hodowcą aniołów, ponieważ nie jest to łatwe i wymaga cierpliwości, uwagi oraz znajomości ich życia i potrzeb. Anielnik łudząco przypomina gołębnik,  a poradnik ukazuje anioły jako istoty zależne od człowieka, doręczające ważne wiadomości.

Główna historia dotyczy małej dziewczynki, Marty, która samotnie wyrusza w głąb miasta, zapuszczając się coraz dalej od domu, w labirynt nieznanych ulic, spotykając tajemniczych i niebezpiecznych mieszkańców ogródków działkowych. Brak zainteresowania rodziców i czasu dla córki, kłótnie dorosłych, trudna sytuacja mieszkaniowa, wszystkie te problemy powodują, że bohaterka pozbawiona uwagi i opieki, doświadcza wielu negatywnych emocji.  W świecie powieści przeplata się baśniowość z prozą codzienności. Współczesne problemy dotyczące relacji rodziców  i dzieci zostają podkreślone przez wprowadzenie do fabuły postaci fantastycznych: groźnej czarownicy kryjącej się pod postacią nieznajomej staruszki, hodowcy aniołów oraz anielskich istot, dzięki którym wszystko szczęśliwie się kończy, a bohaterowie powieści odnajdują to, co naprawdę jest ważne w rodzinnym życiu. Każda baśń zawiera bardzo ważne przesłanie, a „Poradnik hodowcy aniołów” przypomina nam o tych najważniejszych wartościach, które czasami nikną we współczesnym, zabieganym świecie.

Klubowiczom DKK powieść Grzegorza Kasdepke przypadła do gustu. Spodobała się im atmosfera tajemniczości, grozy oraz fabuła pełna napięcia. Zabawnym uzupełnieniem opowieści o aniołach była anielska gra, w której uczestnicy musieli wykazać się zdolnościami plastycznymi, sprytem i refleksem.  

 

oprac. Marcelina Janisz

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: