Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
25456509 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Racławówce

Seans ze Stasią

10-05-2013

Dzień Bibliotekarza -8 maja był okazją do spotkania członkiń   DKK w Racławówce z poezją - Stanisławy Kopiec. Po raz kolejny miłośniczki twórczości poetki z Lubeni zebrały się  w maju aby uczcić pamięć zmarłej w zeszłym roku Stasi. Spotkanie rozpoczęło się wesołym akcentem –Pani Izabela odczytała kilka fraszek ze zbiorku :”Igraszki frywolnej Staszki”. Czytelniczki podziwiały łatwość pisania, dystans poetki do siebie samej oraz otaczającej rzeczywistości. Kolejnym punktem spotkania był tomik: „Seans serdeczny”, który poetka napisała po śmierci tragicznie zmarłego syna- Roberta. Życie poetki przepojone religijnością, zgodne z rytmem natury odbija się w poezji, która wzrusza tak bardzo- sięga do najgłębszych pokładów wrażliwości człowieka. Widać to we wspomnianym tomiku, w którym poetka prowadzi rozmowy z Bogiem- wcale niepokorne. Czytając nie sposób powstrzymać łez.   Ale w życiu Stasi, tak jak w jej poezji: zwyczajność łączy się z niezwykłością. Kiedy wydaje się że zasklepi się w bólu na zawsze, bo przecież cały jej świat runął…wtedy jak boski symbol pojawia się wiewióreczka. Odtąd wierna towarzyszka jej wędrówek na cmentarz. Pojawia się to na drzewie koło domu, to przy grobie Roberta, gdzie Matka wciąż prowadzi swoj dialogi z Bogiem i z synem.

 W ramach spotkania, uczestniczki zapoznały się z regulaminem ogólnopolskiego konkursu poetyckiego im. Stanisławy Kopiec który został zorganizowany przez GBP- w Lubeni.
Na kolejne spotkanie zapraszamy w środę 19 czerwca- tematem spotkania będzie powieść Romy Ligockiej:” Czułość i obojętność”.
 Moderator: Halina Kuleta
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: