Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18251231 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca zwww

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

 

DKK w Przeworsku

Spotkanie z Barbarą Rybałtowską

21-05-2013

Każdy życiorys może być tematem powieści.

Tak mówiła na spotkaniu autorskim w naszej bibliotece Barbara Rybałtowska. Słuchała ją młodzież i wierne czytelniczki jej znakomitej pięciotomowej sagi. Autorka bardzo obrazowo i znakomitą polszczyzną opowiadała o swoich różnorakich pasjach - malarstwie, śpiewaniu, pisarstwie, o swoich występach na światowych scenach. Zapowiedziała, że jej najnowsza książka ma się ukazać w czerwcu. Chętnie dzieliła się z nami swoim doświadczeniem życiowym, wracała wspomnieniami do lat ubiegłych. Zaskoczyła wszystkich nietypowym czasem ukończenia szkół. Bowiem swoją edukację zaczęla  w wielu 5 lat, natomiast mając 20 lat była już magistrem. Pisarka zapoznała nas również ze swoją dewizą życiową - nie należy zbyt dużo oczekiwać od życia, aby później nie doznać rozczarowania. Rozśmieszyła całą salę odegranym monologiem posługując się kresowym słownictwem i akcentem. Zaprezentowała przy tym znakomity warsztat aktorski.Pani Barabara okazała się osobą bardzo skromną, do dziś niedoceniającą swojego pisarstwa. Myślę, że wszyscy uczestnicy spotkania wynieśli z niego pozytywne wrażenia.

Spotkanie przeprowadzono w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: