Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
20273928 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Osieku Jasielskim

Marta Fox: "Cafe Plotka"

07-11-2013

 6 listopada 2013 r. młodzież z osieckiego gimnazjum spotkała się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osieku jasielskim, aby w ramach DKK „poplotkować” o książce Marty Fox pt. „Cafe Plotka”. Powieść nie należy do wybitnych utworów, ale przypomina czytelnikom o problemach, z którymi może identyfikować się wielu z nas. Bo czy jest ktoś taki, co kiedyś, gdzieś nie był ofiarą plotki albo nie plotkował? Zwłaszcza w dobie powszechnego dostępu do Internetu trudno być obok tematu. Klasa głównej bohaterki Oli uważa, że „ życie jest jednym wielkim portalem randkowym i maglem towarzyskim”. Dziewczyna , której pasją jest teatr, a marzeniem aktorstwo, nie może znaleźć przyjaciół wśród rówieśników żyjących na pokaz, dla szpanu, w większości według przyjętego w środowisku szablonu.
Nie potrafi jednak wyjść poza te ramy i dlatego na dwa tygodnie przed planowaną osiemnastką szuka za pośrednictwem ogłoszenia w Internecie partnera na imprezę. Wydaje się, że wybór, jakiego dokonała, będzie końcem jej kłopotów, ale sprawy potoczyły się inaczej. Ola została zaatakowana okrutnymi żartami – obraźliwe filmiki, smsy – doprowadzają dziewczynę do załamania nerwowego. Zyskuje jednak przyjaciół, postanawia znaleźć autora krzywdzącego ataku na jej osobę, decyduje się na pracę i samodzielność. Czy sobie poradzi?
Niektórzy czytelnicy zapoznali się też z książką „Plotkarski SMS” - kontynuacją przygód Olki i zapewnili , że Ola jest dziewczyną, która się nie podda, znajdzie siłę, aby nie ulec plotce, a nawet się zakocha i postanowi realizować swoje marzenia.
Nasza grupa dyskutantów wyszła z przekonaniem, że kolejna poznana książka nauczyła, przestrzegła, pomogła i dlatego warto CZYTAĆ!

Zofia Ciomcia
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: