Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23829950 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Osieku Jasielskim

Brygida Grysiak: "Wybrałam życie"

02-09-2013

Jeszcze trwają wakacje, a nasza grupa dyskusyjna spotkała się 30 sierpnia 2013r., aby podyskutować o książce Brygidy Grysiak pt. „Wybrałam życie”.
„Matka może wszystko. Mimo wszystko. Wbrew wszystkiemu. I na przekór wszystkim tym, którzy mówią, że nie da rady.”
Cykl reportaży niezwykłych – powiedziały młode czytelniczki, przejęte, pełne emocji, bogatsze wewnętrznie i wyposażone, dzięki autorce, w siłę, która pomoże im pokonać wiele przeszkód, niespodzianek, jakie niesie życie.
Tematem reportaży są historie kobiet bardzo różnych – wykształconych, spełnionych zawodowo i takich, które ukończyły tylko podstawówkę i nigdy nie poczuły rodzinnego ciepła. Wszystkie łączy MIŁOŚĆ – niezwykła, bezwarunkowa, niewytłumaczalna – miłość matki do dziecka.Poznałyśmy je tylko z imienia, ale są one symbolami wielu kobiet-matek, które poświęcą wiele, zniosą niewygody, pokonają trudności, aby móc dać życie, aby móc kochać i wychowywać swoje dzieci.
Nawet w sytuacji takiej jak była Jola, która dowiedziała się, że jej córeczka nie będzie długo żyła, nie można się poddać, zrezygnować. Każde życiowe doświadczenie uczy nas o wiele więcej niż najlepsza szkoła, lektura. Bywa, że jest trudno, jak w przypadku Krystyny czy Zofii, ale warto podjąć wyzwanie, dać życie i okazać miłość. To tak niewiele i zarazem bardzo dużo!
Gimnazjalistki pozytywnie oceniły książkę B. Grysiak, podobały im się opisane historie, chętnie zabierały głos na temat przedstawionych historii kobiet, podziwiały ich zapał i siłę w codziennym zmaganiu się z kłopotami. Zrozumiały powołanie MATEK, a przynajmniej tak twierdziły. Zrozumiały, że życie pisze bardzo dziwne scenariusze i nigdy nie wiemy dzisiaj, co będzie jutro. Tę tajemnicę trudno pojąć, ale trzeba ją przyjąć. Wtedy będzie łatwiej i prościej ŻYĆ!
Z takim postanowieniem młode czytelniczki pożegnały się z wakacjami i zakończyły sierpniowe spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osieku Jasielskim.
Zofia Ciomcia
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: